Zboží

Raději si nejprve všechno překontrolujte

Co všechno se může stát na cestách za volantem, to ví každý zkušený řidič. Ale někteří řidiči, i vzhledem ke svým zkušenostem, mnohdy podcení i běžné věci, které měli vždycky v pořádku a o kterých nevedou diskuze. Ty jsou prostě dané a oni je vždy dodržují. Ale ouha, může stát, že nepřekontrolují před jízdou povinnou výbavu, kam patří také autožárovky, a maléru jdou v ústrety.

vw

Krize může nastat v momentě
Že se nikdy nic nestalo, neznamená, že se během jediné krátké jízdy nepodělá všechno, co může. Jedním z karambolů může být i nedostatek autožárovek v kufru vozidla. A jak jsou ty malé mršky důležité, to poznáte teprve tehdy, až budou chybět v krajní situaci.

  • Praskne-li autožárovka v předních světlometech, je to průšvih. Rázem přestanete být viděn a Vy také neuvidíte nic. Samozřejmě v případě, jedete-li za tmy. Raději nedomýšlet, jakým způsobem byste dojeli z blízké vesnice domů. Po okresních silnicích, které se protínají s těmi hlavními. Za denního světla byste riskovali policejní hlídku a možná byste to usmlouvali na napomenutí.
  • Přestane-li svítit autožárovka v blinkru, potom by pravý tolik nevadil. I když to není nic příjemného. Jen by ostatní řidiči Vaše nedávání znamení o změně jízdy vtipně, nebo rozhořčeně glosovali. Ale to byste neslyšeli. Horší by byl blinkr levý. Tam už přece jen hrozí autonehoda.
  • A co brzdící světla, která by nesvítila? Nebo světla, která se rozsvěcují při couvání? Tak to byste museli dávat sakra pozor na to, abyste včas snížil rychlost, nebo vůbec necouval. Museli byste si uvědomit, že ten za Vámi netuší, co Vaše vozidlo dělá.

stadion
Nepříjemné situace se mohou stát kdykoliv. A hlavně v momentě, kdy to nejméně čekáte. Je proto dobré myslet na nejhorší, abyste, např. překontrolovali povinnou výbavu vozidla, včetně sady autožárovek. Možná je upozornění tohoto typu nošení dříví do lesa. Ale provádíte kontrolu skutečně pravidelně? Sledujete životnost autožárovek? Léta jste nic podobného nepotřebovali vyměňovat. Tak si je raději zkontrolujte teď. Preventivně.