Bydlení

Jakých chyb se vyvarovat?

Při zařizování bytu každého popohání určitá netrpělivost a obrovské nadšení. Přejeme si bydlet co nejdříve, ale spěch je zde ten největší nepřítel. Chceme-li všechny naše představy vyplnit, musíme myslet především na to, aby bydlení nescházela útulnost, praktičnost a materiálová i barevná souhra. Prostor se musíme naučit vnímat postupně a každý krok k nákupu si dobře promyslet. Vůbec nevadí, že určitý kousek nábytku nebo jeho doplňku si pořídíme později, až si budeme jisti, že je to ten pravý.
Ať už si zvolíme jakýkoliv styl, vždy se musíme v každé místnosti vyvarovat určitých chyb, které neškodí si stále připomínat.
 tapeta v kuchyni
Funkční kuchyně
Dokonalou funkčnost kuchyně zajistí především dostatečně velká pracovní plocha. Ta potom musí navazovat na varnou desku a dřez, který zase je v blízkosti lednice. Jinak by vaření byl jeden velký chaos a v kuchyni by panoval především nepořádek. I výběrem matného a odolného materiálu se držíme především praktičnosti.
dětské tapety
 
Přitažlivý obývací pokoj
Obývák nemusí být nutně pouze nudná kombinace sedačky a obývací stěny. Nábytkem lze prostor vkusně rozdělit na jednotlivé zóny a vyjádřit tak svoji vlastní osobitost. Proto se vždy vyvarujeme vysokých skříní a příliš velkých sedaček, které by ubíraly možnost využít pokoj více smysluplně a zajímavě.
 
Útulná ložnice
V ložnici by nikdy neměly chybět záclony a závěsy pro co největší zútulnění a také regulování světla. K posteli by měl být snadný přístup z obou stran a neměla by být umístěna k oknu ani naproti dveřím. Do místnosti nepatří televize ani počítač.
 útulná ložnice
Individuální dětský pokoj
Jak dítě roste a mění se jeho zájmy, je třeba upravovat i dětský pokojíček. Jinak bude vypadat  pro zcela malé dítě a zcela jinak pro pubertálního kluka či holku. V jednotlivých zónách je třeba správně vyřešit osvětlení a při dvou dětech myslet na osobnost každého z nich.