Krása

Ofina se vrací! Víte, jak ji nosit?

Předtím, než se rozhodnete pro radikální změnu ve stylu zkrácení ofiny, promluvte si před tímto velkým krokem s kadeřníkem, který doporučí vhodný střih. Samozřejmě ani vlnité kadeře nevylučují, že nemůžete mít ofinu. Jen její úprava vyžaduje trochu více času a úsilí, než u klasických rovných vlasů, proto by na možná úskalí měl upozornit někdo, kdo tomu skutečně rozumí, tedy odborník. K této změně se někdo rozhodne hned, jinému to trvá i několik týdnů. Risk, že vám to nebude slušet, je tu opravdu veliký, ačkoli ofina sluší v podstatě každé ženě. Ovšem důležitými aspekty cool vzhledu jsou tvar obličeje i typ pleti. Důkladně vše promyslet se tedy rozhodně vyplatí, protože ofinu je možné ostříhat v mnoha stylech a délkách, dokáže zjemnit obličej nebo vás dokonce změní k nepoznání.
asiatka s brýlemi
Jaký typ ofiny zvolit?
·         Hranatému obličeji bude slušet střih „curtain-bangs“, protože díky němu zjemníte výrazné čelistní kosti. Ofina se uprostřed čela rozděluje na dvě části, přičemž uprostřed je nejkratší a po stranách jde více do délky, takže obrácené „V“, které ještě zvýrazní oči.
·         Patka na stranu jemně spadající do koutku oka opticky prodlouží kulatý obličej. Ti odvážní mohou vyzkoušet „micro-bangs“, velmi krátkou ofinu.
·         Jemný zaoblený oválný obličej se vyznačuje tím, že se k němu hodí téměř každá ofina, rovný střih a délka nad obočí jej více zjemní a skryje protáhlou bradu.
·         „Long pony“ styl je vhodný pro podlouhlý obličej, který je typický vysokým čelem a úzkou tváří. Patka na stranu s koncem pod vnějším koutkem, obličej krásně opticky zkrátí. Rovně střižená ofina s délkou na obočí vytvoří skvělý look.
·         Ofina do půlměsíce vynikne skvěle na srdcovitém obličeji. Ten definuje široké čelo a úzkou bradu, takže oblouk, kdy ve středu čela jsou vlasy kratší a ke stranám se jemně prodlužují, se jeví jako skvělé řešení kombinující eleganci s extravagancí.
milá dívka
Ofinu je třeba každý den upravovat, protože po probuzení nebude vypadat tak, jak si přejete. Spolu s razantní změnou a novým image s ofinou, pořiďte si i kulatý kartáč a fén, hodí se pro denní styling. Oblečení volte v závislosti na délce a střihu ofiny a nechce se inspirovat slavnými ženami jako je například Anne Hathaway, která ofinu zkrátka umí nosit.