Podnikání

Dopřejte si ležérní styl v odívání


Volné splývavé oblečení se vyznačuje několika výhodami, které se vyplatí v životě alespoň zvážit. Jestliže dáte tomuto oděvnímu stylu přednost, možná zjistíte, jak moc velký rozdíl je mezi upnutými jeansy a bavlněnými sportovními tříčtvrtečními kalhotami, a že ty rifle, ať už se tváří sebevíc moderně, už na sebe nikdy nenavléknete. Proč se raději orientovat na volné oblečení?

volná dámská halenka

Vzduchový polštář – mezi pokožkou a oblečením se vždy vyskytuje vzduchový polštář. Je-li dostatečně velký (tlustý), uplatní se zde jeho termoizolační vlastnosti. V létě pokožku ochlazuje a v zimě ji zahřívá, a to je také hlavní důvod, proč se v něčem takovém cítíme příjemně. Naopak přiléhavé oblečení, těsně na kůži, sice může vypadat svůdně, ale mnohem více pociťujeme teplotní výkyvy okolního prostředí, což také vytváří jistý diskomfort.

černá podprsenka

Trička, mikiny a halenky – volné oblečení se netýká jen kalhot, šatů či sukní, ale i košil, halenek, triček, mikin a dalších částí oděvů, zakrývajících hrudní koš. Toto však přináší určité úskalí, a sice nechcete-li oblékat podprsenku, což je u ležérního stylu jasný předpoklad, mohou být dobře viditelné vaše bradavky. A zatímco bradavka na mužském hrudníku nikoho nepohorší, u žen je tomu přesně naopak. Zde se pak vyplácí využít nálepky na prsa, což jsou ochranné terčíky pro zakrývání bradavek, aniž byste museli oblékat nějaký látkový korzet. Nálepky se lepí přímo na pokožku a vydrží tam i přes zvýšený výskyt potu několik hodin.

Pocit volnosti – každá živá bytost vyzařuje energetickou auru a ta zasahuje nad fyzické tělo. Čím bude oblečení těsnější, tím více se můžeme cítit sevření a deprimovaní. Jistě není náhoda, že právě pyžama nosíme velice volná, aby nás ve spánku nic neškrtilo a nebudilo a tělo se mohlo lépe regenerovat. Proč si tedy nedopřát lepší regeneraci i v průběhu dne?