Krása

Zkrášlovací rituály

Každodenní úsilí, to je tajemství krásy, které je běžně považována za přirozenou. A také jsou to často věci, o kterých se na veřejnosti nemluví a spousta žen se k tomu ze studu nepřizná. O jakých zkrášlovacích rituálech je řeč? To se různí.
úprava blondýny
Jak zůstáváme krásné, i když je to proti přírodě

1.       Ochlupení na palcích u nohou
Bohužel jsou místa, na kterých se vyskytují chloupky, které nejsou tak obvyklé. U žen je to tvář, ale také nárty nebo patce u nohou. Řešení? Klasická žiletka, depilační strojek nebo voskový pásek.

2.       Ochlupení na bradě nebo pod nosem
Častý problém, se kterým se potýká více žen, než si myslíte. Chloupky na tváři jsou způsobené hormonální nerovnováhou a mohou se objevit v jakémkoli věku. Hormony bohužel neovlivníte nijak, ale pokud se jedná o náhlý výskyt ochlupení na tváři, měly byste určitě navštívit svého gynekologa a nechat si zkontrolovat funkci vaječníků. Také není a škodu nechat si zkontrolovat štítnou žlázu.

3.       Pupínky na tváři
Nejlepší lék? Krém na opruzeniny a dětský olej – ten totiž obsahuje vysoké procento zinku, který má pozitivní účinek na poškozenou pleť a akné.

4.       Pleťová maska
Nádhernou pokožku, kterou maskujeme za přírodní, upravujeme pomocí hydratačních přípravků a pleťových masek. Nejraději si je uděláme doma, a to z citronu, droždí, rozmarýnu nebo levandule.

5.       Proti kruhům pod očima
Tajemství krásné pokožky tváře modelek? Krém na hemeroidy. Ne, nežertujeme, tento krém snižuje propustnost v žilkách pod kůží a napíná cévní stěny. Má stahující účinky, proto vyhlazuje tmavé kruhy pod očima tak dokonale. Musíte být ale opatrné v oblasti okolo očí – dostane-li se vám krém do oka, musíte jej okamžitě vypláchnout vodou a osušit, nejlépe to proveďte několikrát za sebou a pro jistotu vyhledejte pomoc lékaře.
pupínky na obličeji
6.       Celulitida
Věříte krémům a přípravkům z reklam, které slibují, že vám proti pomerančové kůži pomohou? Věřte, není to pravda, jde jen o reklamní trik. Jediné, co na tyto problémy platí, je zdravý jídelníček a pravidelné cvičení. Co pro to můžete udělat navíc? Masírovat. Pokud každý den budete své tělo hýčkat, dotýkat se ho a promasírovat, tukové zásoby pod kůží se mohou zpevnit a vaše pokožka natáhnout.