Finance

Začněte těžit bitcoin i vy

Jste v oblasti krypto měn teprve začátečníky, kteří se orientují jen v základních pojmech? To vůbec nevadí, víc než podrobné znalosti o tom, jak to funguje, se vám budou hodit praktické tipy, jak na to, jak vlastně začít. Jestliže byste chtěli do světa krypta proniknout trošku hlouběji, tak byste se měli pustit do nákupu svých prvních mincí nebo do takzvané těžby. Jakou variantu si zvolit? Co je pro vás vhodnější? Je výhodnější bitcoin těžit, nebo nakupovat na burzách?

peníze

Těžba je jednodušší, než se zdá

Spousta lidí má z těžby velmi rozporuplné pocity, protože se bojí, že to není nic pro ně, že je to příliš náročné, anebo že na to nemají dostatečné prostředky. Opak je však často pravdou, na těžbě jako takové totiž není náročného vůbec nic, ba naopak. Je to velmi jednoduchý proces, který nevyžaduje prakticky vůbec vaši pozornost. Náročné je to jen v začátcích, kdy si budete muset nakoupit potřebné vybavení a vše správně zapojit a rozjet. Co všechno tedy budete k těžbě potřebovat?

bitocin měna

  • Výpočetní jednotky – budete potřebovat počítače, které jsou dostatečně výkonné na to, aby zvládli pracovat čtyřiadvacet hodin na plný výkon. Čím víc jich budete mít, tím víc rychlejší a efektivnější mining bude.
  • Bitcoin miner – neobejdete se bez kvalitních bitcoin mineru, který je esenciálním prvkem každého člověka, který se chce pustit do potvrzování transakcí a získávání této měny.
  • Prostor – je jasné, že na jeden počítač žádné speciální místo potřebovat nebudete, pokud se však rozhodnete pro více jednotek, tak je dobré si pro to vyhradit celou místnost.
  • Klimatizace/odvětrávání – počítače pojedou prakticky nonstop, proto je potřeba se postarat o kvalitní odvětrávání místnosti. Určitě se vyplatí investovat do kvalitní vzduchotechniky, která zabrání přehřátí počítačů.