Zboží

Stačí vyměnit molitan a sedačka či postel je jako nová

Máte doma prosezenou sedačku anebo proleženou postel, kterou máte rádi a je vám líto ji vyhodit, i když svému účelu už tak úplně dobře neslouží? V tom případě je dobře, že jste si ji ponechali, neboť zdaleka není nezbytné, abyste ji vyměnili za novou! Stačí, když ji svěříte do rukou šikovnému řemeslníkovi, který se vyzná v čalounění. Stačí, když sejme starý potah, molitan vymění a potáhne ho novou, či případně stávající potahovou látkou. Nicméně v případě, že se chystáte svůj nábytek takto opravit, se vám vyplatí zvážit, zda zároveň nevyměnit starý potah opravovaného nábytku za nový.

pohovka

Taková potahová látka totiž hodně zmůže. Její barva, vzor a struktura rozhodnou o tom, jaký bude konečný efekt, jaký tento kus nábytku ve vašem interiéru vyvolá. Jestliže se tedy chystáte na změnu u nábytku, který je například středem pozornosti vašeho obývacího pokoje, což může být vaše sedací souprava anebo křesla, tak dobře zvažte, na jakou barvu a vzor vsadíte. Na výběr budete mít celou řadu kvalitních potahových látek, které se mimo svého vzhledu budou lišit i tím, jaké zatížení unesou. Vybírejte tedy také podle toho, jak intenzivně budete daný nábytek využívat. A proč po letech neosvěžit vzhled domácího interiéru šikovným trikem s novou potahovou látkou?

molitan

Uvidíte, že tato malá změna způsobí, že budou mít všichni pocit, že jste si pořídili nový nábytek, který budou obdivovat. Nicméně nejen potahové látky jsou tím, čemu byste měli věnovat svou pozornost. I mezi molitany můžete v dnešní době dlouho vybírat. Nabízí se vám hned několik typů molitanů, jako jsou pur pěny, studené pěny, paměťové pěny a mnohé další, na které můžete narazit v čalounických potřebách. Různé druhy molitanových pěn se hodí k rozmanitým účelům, a pokud si nejste jistí svým výběrem, uděláte nejlépe, pokud se poradíte se zkušeným prodejcem.