Zábava

Zakrslý králík není špatná volba do bytu

Jestli si teď představíme králíka, který žije venku v klasické králíkárně, u prarodičů na venkově, tak to nebude to správné, co by mělo být u nás doma v obývacím pokoji. V dnešní době se totiž v našich českých domácnostech čím dál častěji chová jiný druh a jedná se o zakrslé králíčky. Nejsou tak velcí, ale na druhou stranu nám poskytnou skutečně dokonalou společnost. Nejlepší je si drobečka vychovat od malinka. Pak si na nás velmi snadno zvykne a přizpůsobí se našim podmínkám. Navíc je velmi učenlivý a snadno doběhne za námi pro pohlazení nebo pro nějakou dobrotu.
králíček holčičky

Králíček je lepší než pes

V podstatě se od sebe moc neliší, jen pro nás to má podstatnou změnu v tom, že se nemusí venčit každé ráno a večer, případně s ním vytvářet venkovní dlouhé aktivity. Chodí na svůj vyhrazený záchůdek, který jsme mu určili. O ten je lepší se v našem zájmu starat. Pokud bude totiž jen trochu zapáchat, tak náš miláček vykoná klidně potřebu někde jinde a my máme problém. Přesto se ale rád proběhne po bytě nebo v ohrádce na zahrádce. Klec pro zakrslého králíka nesmí být jeho vězením, ale domovem. Přesto by měla být dostatečně prostorná, aby se do ní všechno vešlo. Domeček pro úkryt, hračky, záchůdek, misky na jídlo a pítko. Nesmíme zapomenout na malé jesličky, do kterých se dává čerstvé seno. Rozhodně není vhodné ho dávat na dno klece společně s podestýlkou.
dva králíčci

Základem je kvalitní strava

Králíček se dožívá klidně i deseti let, proto je dobré si uvědomit, že základem je správné složení potravy. Určitě do ní patří kvalitní seno. Listová zelenina, tráva, která nesmí být znečištěna výkaly a chybu neuděláme ani s bylinkami.
králíček na dlaních
To vše je velmi vhodným doplňkem v letním období. Kořenovou zeleninu a ovoce je lepší nechat jako pamlsek nebo odměnu. Výborné jsou granule, ale pozor na jejich složení. Čerstvá voda by měla samozřejmostí. Hlavně je dobré mít na paměti, že králíček potřebuje pohyb, jelikož pouze jídlo a pití z něj šťastné zvířátko neudělají.