Zboží

Pro čistotu bazénové vody

Bylo by záhodno, aby měl člověk ve svém bazénu, který si nejednou pořídil za vysloveně hříšné peníze, čistou vodu. Aby se v něm mohl smočit, kdykoliv si zamane, a to bez rizika, že jej taková koupel místo osvěžení zhnusí a že si možná coby upomínku na ni odnese i nějaký ten „suvenýr“ v podobě kožních či jiných problémů.
plavání v kraťasech

Ovšem nejednou tomu tak není. Protože do vody ve venkovním bazénu může napadat cokoliv a když se to následně začne rozkládat, je rázem po idyle. Rázem tu máme namísto obdoby křišťálové studánky spíše jakousi odpadní jímku, v níž se líně vlní zahnívající cosi, do čeho by člověk nevstoupil ani za živého boha.
A i když snad voda v takovém bazénu dosud nevypadá nijak závadně, může nás zdání klamat. Protože jsou třeba mikroorganismy lidským okem nepostřehnutelné a mohou škodit už i ve chvíli, kde se jejich existence ještě nestihla viditelně projevit.
Jenže jak zjistit, můžeme-li dosud do svého bazénu vstoupit nebo už ne? Jak zjistit, je-li podobné počínání správným nebo už se jedná spíše o hazardování s naším zdravím?
Ideálním řešením je pořídit si dokonalý tester. Ten stačí do bazénové vody ponořit a za chvíli už jsou známy výsledky. Například hodnota pH, jež může o kvalitě vody hodně vypovídat. Když je totiž tato v pořádku, ve vhodném rozpětí, mělo by být všechno v pořádku, zatímco je-li tato příliš vysoká či nízká, je na problémy zaděláno. V tu chvíli totiž nejspíše nebudou přípravky bazénové chemie účinkovat tak, jak by měly, a navíc by i samo pH vody mohlo neblaze působit na pokožku plavců.
ochranné brýle do vody

A proto i vy .Protože přece nechcete, abyste si přivodili problémy, jimž se dá vlastně vcelku snadno předcházet, jež lze řešit hned v zárodku! Přece nezanedbáte péči o vodu, jež vám sice za teplých letních dní může prokázat dobrou službu, ale pokud se začne kazit, není věru o co stát!
Stačí ponořit do vody tester a tento vám vzápětí napoví, zda je nebo není třeba pořídit si něco, čím nedostatky odstranit dříve, než se z nich stanou nepříjemné problémy. Zda je třeba přidat ten či onen přípravek, jenž vše uvede opět do ideálního stavu.
O který by nám mělo jít především. Protože si přece nepořizujeme bazén proto, abychom se měli na své zahradě čeho štítit, že?