Zboží

Zvažte možnost pořízení tapisérií

Není žádnou novinkou, že ručně tkané nástěnné koberce, zvané tapisérie byly součástí sídel panovníků už před naším letopočtem. Výjevy z dějin tak byly zachovávány nejen na svitcích, ale také právě formou tkaných koberců, po kterých se nešlapalo, ale lidé si je věšeli na stěny.

gobelín

Tapisérie jsou nejen krásné, ale jsou také účelné.
Procházíte-li se po hradech a zámcích a nasáváte přitom atmosféru tehdejší doby, neunikne Vám ani krása tapisérií na zdech. Obdivujete šikovnost mistrů tkalců, kteří dokázali vyrobit nástěnný obraz, třeba i po celé ploše jedné stěny. Ale nejen krásou byly tyto stěny obdařeny. Tapisérie na zdech mají i svůj účel:

  • tlumí zvuky,
  • izolují teplo
  • a mohou prostory opticky rozdělovat.

Nenapadlo Vás někdy spojit estetičnost s účelností?
Jste-li vlastníkem stylového hotelu, restaurace, nebo potřebujete dodat svým firemním prostorám na reprezentativnosti, nenapadlo Vás někdy kvalitní tapisérií ozdobit i Vaše stěny? Myslíte si, že by okázalost takových prostor zákazníci, nebo hosté neocenili? Věřte, že rozhodně ano. I v dnešní době máme mistry tkalce, kteří dokážou nástěnné koberce ručně tkát, ale také je restaurovat v případě poškození. O Vaše tapisérie by bylo postaráno po všech stránkách. A nakonec vlastnosti tapisérií byste ocenili i Vy, majitelé hotelů, restaurací, nebo prestižních firem. Tlumené cinkání příborů a důvěrných hovorů hostů u oběda by bylo Vaší devízou k prosperitě restaurací, jejímiž majiteli jste právě Vy. Stali byste se vyhledávanou restaurací, protože by se tam hosté cítili příjemně. I když je prostor restaurace rozlehlejší, hosté by měli pocit, že jsou tam sami. I za teplo byste nemuseli tolik platit, pokud byste stěny ověnčili stylovými tapisériemi.

tapisérie

Podobně byste tapisérie mohli využít i v místnostech pro důvěrná jednání s obchodními partnery. Příjemnému posezení by tapisérie dodaly stejně tak příjemný pocit.
Inu, zvažte variantu s ručně tkanými tapisériemi na stěnách. Určitě nebudete litovat.