Finance

Podmínky bankovních úvěrů stále přitvrzují

Lidé s nižším příjmem pátrají přirozeně po výhodné hypotéce bez příjmu. To, že má někdo nízký příjem, totiž neznamená, že v životě nebude potřebovat půjčku. A navíc, i to, zda je váš příjem nízký anebo vysoký je poměrně relativní, a rozhodně nevěřte bankovním úředníkům, kteří vám tvrdí, že se svým příjmem nemáte se žádostí o úvěr žádnou šanci.

americký dolar

Problém není ani tak v příjmech, ale hlavně v tom, jak jsou nastaveny podmínky toho, kdo na takový úvěr může dosáhnout. Vždyť i mnozí žadatelé, kteří ještě před několika lety získali půjčku bez potíží, by ji dnes nedostali. Podmínky přidělení úvěru stále přitvrzují, a stále méně lidí má tak šanci bankovní úvěr získat.
Není proto divu, že stále více lidí míří za půjčkami do nebankovních společností. A vůbec se není čeho obávat. Vždyť i v nebankovní společnosti můžete získat stejně výhodnou půjčku jako právě v bance. A dokonce s ještě lepšími podmínkami.

magnet

V nebankovní podobě můžete samozřejmě žádat i o hypotéku bez příjmu. Nicméně název je v tomto případě značně matoucí. Ať už si ji sjednáte kdekoli, každý poskytovatel takové půjčky si vaše příjmy ověří. A je to tak správně, protože to může před případnými problémy zachránit nejen věřitele, ale právě i vás.
Kdyby si půjčku bez ověření příjmů sjednal někdo, kdo má příjmy opravdu mizivé, takže by nebyl schopný své závazky splácet, tak by ho taková půjčka mohla stáhnout do velkých finančních problémů, takže by se jeho situace právě kvůli takové půjčce ještě více zhoršila. A cílem všech půjček je lidem pomáhat – proto je lepší, když si věřitel vaše příjmy vždy ověří.

Navíc, ani nižší příjem nemusí vadit. Jestliže se prokáže, že budete i s takovým nižším příjmem schopni úvěr splácet, můžete ho mít. Nebankovní společnosti nemají pro přidělení půjčky tak tvrdé a nekompromisní podmínky, jako mají banky, a proto je pravděpodobné, že si v jejich nabídce dobře vyberete.