Zboží

Nouzové systémy a světelná oznámení jsou vítána

V podstatě to v životě tak funguje, věci, které nepotřebujeme, ignorujeme nebo nevyhledáváme, zkrátka nejsou pro nás zajímavé. Jenomže každá věc je součástí nějakého záměru nebo plánu. Stejné je to s nouzovými světly nebo celkově s oznámením kde co je, kudy se vydat. Jenomže nás většinou na větších plochách objektů spíš zajímá, kde nalezneme cedulku s označením WC. Exit je důležitý, stejně tak jako nouzový východ, bude to totiž přesně únikový prostor při vzniklém problému.

hala

Nouzová svítidla a značky mají svoje parametry

Každý výrobce ví, že když potřebujeme nainstalovat efektivní svítidlo, tak potřebujeme dostatečně znát dopad celkového světla do prostoru. Každé společenské místo nebo i větší budovy jsou povinni mít nainstalované tyto oznamovací cedulky a světla. Firma Beghelli je známá svojí nabídkou nouzového a průmyslového osvětlení a nejen to, můžeme se na ně obrátit i ohledně různých dotazů, případně instalace. Svítidla vyrábí a také instalují podle nejpřísnějších kritérií, aby skutečně vše vyhovovalo daným parametrům. Například únikové označení pro směr musí dostatečně osvítit plochu až 5 m2, podle daného svítidla a oznámení.

exit

LED svítidlo v nouzi

Obrázky s postavičkou a směrovou šipkou, která určuje další postup, jsou ve většině případů v zelenobílém provedení. Někdy se jedná se o svítidlo, které je s difuzérem a oboustranným piktogramem. Dá se velmi snadno instalovat do podhledového stropu nebo přisadit na strop, aby bylo pěkně viditelné z obou stran. Poté je jeho maximální pozorovací vzdálenost až 30 metrů, což je dostatečně osvícený prostor. I malé světlo v úplně tmě postačí ke správné orientaci. Samozřejmě se na trhu objevují různé velikosti i provedení. Funkční a jednoduché, navíc všestranné nouzové svítidlo s difuzérem pro označení únikových cest je poté hotovým pokladem, který bezpečně vyvede ven z ohroženého objektu. Proto není důvod k panice, ale spíš spořádanému odchodu.