Zábava

Berete své děti do letadla?

Cesta s dětmi letadlem nemusí být rozhodně jednoduchou záležitostí. Zejména pokud se letí někam dále, pokud taková cesta trvá dlouhé hodiny. Protože v prvních okamžicích je dítě možná i užaslé a byť má pusu dokořán, není to na škodu, protože zírání na to vše kolem s otevřenou pusou nikomu nijak nevadí.
Jenže všechno se v jednom okamžiku okouká. A pak ta otevřené pusa nezůstane němou. A přidají se i další projevy, jež už nejsou ani zdaleka tak příjemné.
dvě letadla
Ne každé dítě se vydrží celou cestu klidně kochat tím kolem sebe, ne každá ratolest zmožena novými dojmy usne a stráví tím celou dobu až do přistání.
Jsou dítka, která se začnou nudit. A víte, co pak nejednou následuje.
Co by nejednou rodiče takového malého rošťáka dali za to, kdyby jim někdo poradil, ! A co by nejednou dali i ostatní pasažéři a možná i letušky za to, kdyby věděli, jak takové dítko co nejefektivněji zpacifikovat!
slunce nad letadlem
Právě takovým rodičům, kteří své dítě berou na delší cestu letadlem a dosud nevědí, jak vyzrát na všechny nástrahy, jež taková cesta nezbytně obnáší, se nabízí hned několik možností, jak sobě i ostatním lidem na palubě v rámci možností zajistit klidný let.
V první řadě je třeba vzít v potaz, jak staré takové dítě je a jakou má povahu. Logicky – batole vyžaduje něco docela jiného než nadcházející puberťák, introvert je něčím docela jiným než někdo, kdo nevydrží pět minut v klidu.
Při cestování s dětmi je univerzálně vhodné létat pokud možno v noci. Protože je tu větší naděje na to, že dítko minimálně část cesty prospí a bude pokoj.
Pokud to pak možné není a dítě je odrostlejší, mělo by mít v rámci možností místo u okna, kde se zabaví pohledem ven, na něco, co doma běžně k vidění není, a to ani když jeden bydlí v nejvyšším patře vysokého paneláku.
Dále neuškodí, pokud se na podobnou cestu vybavíme podle okolností omalovánkami, knížkami, MP3 nebo DVD přehrávači či chytrými telefony, jimiž lze ukrátit čas. Aby se dítko zkrátka nenudilo a netropilo tak pokud možno alotria.
spodek letadla
Protože i když existuje i možnost poslat dítě starší pěti let na takovou cestu samotné a pořídit si služby, jež ho během letu zaopatří za vás, není to ideální řešení, protože to nebývá právě levná záležitost.
A tak raději létáme s dětmi sami osobně. A nemáme-li si z takové cesty zoufat, musíme dítě nějak zaměstnat. Protože vzhledem ke stísněnému prostoru letadla nejsou vařečka nebo rákoska ideální volbou a nepomůže ani strašení malých dítek, že budou-li zlobit, přijde na ně terorista.