Zábava

Pochytejte všechny Pokémony

Pokémoni se staly hrdinou nejednoho dětského srdíčka. Ovládly svět, a tak se dnes děti neobejdou bez alespoň jednoho dílu seriálu o Pokémonech denně, někteří dokonce neusnou bez Pokémona plyšáka v náruči. Tyto inteligentní bytosti se vyskytují v nejedné japonské videohře, ale také v knihách nebo karetních hrách. V poslední době o sobě dávají vědět prostřednictvím hry Pokémon Go, která se stala obrovským hitem po celém světě. Pochytat všechny Pokémony, to je snem každého trenéra.

Kdo je to Pokémon?
Pokémoni jsou velice inteligentní bytosti, které rozumí lidské řeči, ovšem sami jí nemluví. Dělí se podle typu a schopností, někteří mohou uspávat, jiní otrávit, zapálit, další mají schopnosti telepatie. Disponují mocnými útoky, jejichž množství i síla se postupně zvětšuje. Postupem času se mohou Pokémoni vyvíjet, a to tak, že během několika sekund dojde k významné a trvalé změně vzhledu, velikosti, schopnosti a síly Pokémona. S tím vším se mění i jejich jméno.

Divocí Pokémoni se chovají jako zvířata, a když je trenér chytí do Pokéballu, stanou se krotkými a svého trenéra poslouchají. Pokud zrovna Pokémoni nebojují, přebývají v Pokéballu.

Hra Pokémon Go
Ke spuštění hry Pokémon Go vám stačí chytrý telefon, který snadno propojuje herní prostředí s realitou. Díky GPS signálu určuje polohy a zobrazení pohybu hráčů na mapě. Úkolem hráče v roli trenéra je chytit co možná nejvíce Pokémonů. V okamžiku setkání s Pokémonem na něj stačí na mobilu poklepat, čímž ho polapíte.

Fyzický pohyb hráče je však nedílnou součástí hry. Aby trenér ve hře postoupil, musí chodit a lovit.

Tato zábava pobláznila svět a rozpoutala doslova Pokémoní šílenství. Hru Pokémon Go najdete na skoro na každém mobilním zařízení, díky nimž snadno zjistíte, kde se Pokémoni nacházejí. Pak už nezbývá, než začít lovit. Tak neváhejte a pochytejte všechny Pokémony!