Online

Fungovat bez internetu nelze

Fungovat bez internetu dnes není možné. To pomalu ale jistě začínají chápat i lidé, kteří byli zarytí odpůrci výpočetní techniky a moderních technologií. Internet není jen studnicí informací, ale především nám neuvěřitelným způsobem šetří čas. Ušetřím si díky němu spoustu pochůzek a vyřizování. Pojďme se podívat na konkrétní případy.
 
·         Fungovat bez internetu dnes není možné. To pomalu ale jistě začínají chápat i lidé, kteří byli zarytí odpůrci výpočetní techniky a moderních technologií. Internet není jen studnicí informací, ale především nám neuvěřitelným způsobem šetří čas. Ušetřím si díky němu spoustu pochůzek a vyřizování. Pojďme se podívat na konkrétní případy.
 

§  Šetří především náš čas

  • Internetové bankovnictví– kdybychom si spočítali, kolik času ušetříme díky tomu, že využíváme internetové bankovnictví a služby si jeho prostřednictvím nastavujeme sami a nemusíme vůbec do banky, asi by to bylo za rok mnoho desítek hodin. Nabídka bank je velmi bohatá, každý si může najít služby skutečně na míru.
  • Internetové nakupování – nejinak je tomu v případě nakupování. Celá řada lidí nakupuje prostřednictvím internetu úplně vše. Kolik času a peněz ušetříme před Vánocemi tím, že nakupujeme tímto způsobem. A díky různým Zásilkovnám a Uložovnám šetříme také peníze za dopravu.
  • Realitní služby– když sháníme pronájem nebo byt ke koupi, nejprve se podíváme na internet, abychom se seznámili s předběžnou nabídkou. Papírové realitní časopisy využívají lidé opravdu už jen sporadicky.
  • Pracovní portály– nejinak je to při hledání zaměstnání. Už dávno nečekají lidé fronty na inzertní časopis Anonce, když internet nabízí celou řadu portálů, které se zaměřují na profesní inzerci a nabízejí také kvalitní poradenství. Například jak sestavit životopis, jak psát motivační dopis, jak se připravit na pracovní pohovor a podobně.
  • Pojištění– v současné době nemůžeme fungovat bez pojištění. Pojištění domácnosti, pojištění automobilu, životní pojištění. I zde šetříme svůj čas díky internetu, protože i tyto služby lze sjednat on line.

  • Vzdělávání– internet působí i jako vzdělávací instituce. Dnes lze najít na internetu celou řadu akreditovaných kurzů, které probíhají internetovou cestou.
  • Seznamka– stále více lidí se seznamuje prostřednictvím internetové seznamky. Zatímco seznamování přes inzerát bylo vnímáno jako podivné, za seznamování přes internet se vůbec nikdo nestydí.
  • Poradna– život přináší celou řadu těžkostí a člověk se nezřídka neobejde bez odborné pomoci. Všechny poradny mají samozřejmě i své webové stránky, a základní poradenství nebo prvotní kontakt probíhá přes internet.