Zdraví

Nepříjemná bolest kolene

Během svého života jsem pocítila různé typy bolesti. Mezi ty nejnepříjemnější určitě patří bolest kolene. Kromě mě si však s touto bolestí vytrpěl své téměř každý druhý člověk. Bolest kolene již není výhradou starších lidí, u nichž je bolest předvídaná. Začínají ní trpět i mladí lidé. Jak se dá bolesti kolene vyhnout a jak ji můžeme léčit?

bolest kolena

Bolest kolene a příroda

Spouštěčem bolesti může být prakticky cokoliv. Pokud vás koleno začne bolet, nemusíte okamžitě utíkat k lékaři. I když byste návštěvu lékaře neměli odkládat, lze taktéž právě vás postihla akutní bolest kolena, která může být způsobena například jeho nadměrným zatížením. Netřeba však vyvolávat paniku – tak, jak tato bolest vznikla, tak i odejde. Pokud vás však kolena trápí dlouhodobě a bolest neustupuje, návštěvu lékaře určitě neodkládejte. Pokud však chcete pomoci svým kolenům s okamžitou úlevou, nemusíte automaticky sahat po lécích. Příroda nám nabízí možnosti na to, abychom bolest kolen zmírnily. A nemusíte přitom chodit daleko do přírody. Za jeden z nejúčinnějších přírodních léků k léčbě bolavých kolen se považuje vývar z borové jehličí. Stejnou úlevu jako borové jehličí však nabízí i březové listí. Recept pro oba zmíněné vývary je téměř totožný – přibližně do půl litru vody přidejte hrst sušeného březového listí nebo čerstvého borového jehličí. Vývar z březového listí vařte přibližně 5 minut, jehličí nechte během noci v této vodě vyluhovat. Později ho minimálně jednu hodinu vařte na mírném ohni. Pokud máte vývary hotové, namáčejte do nich látkové kapesníky nebo gázu a přikládejte na postižené místo.

Na bolest kolen má vplyv i vaječný likér, který si připravíte i doma. Na jeho přípravu budete potřebovat 10 vajíček, které poukládejte na dno velké nádoby. Následně vajíčka zalijte šťávou z citronu (použijte minimálně 1 kilogram) tak, aby byly ponořené. Nádobu s vajíčky a citrónovou šťávou odložte minimálně na týden do lednice. Citronová šťáva způsobí to, že se skořápky rozlámou a rozpadnou. Umixujte tedy směs spolu s medem (přibližně půl litra) a přidejte koňak – podle vlastní potřeby. Každý den ráno si dopřejte za jeden štamprlík.

rentgen

Zaujala vás problematika spojená s bolestí kolena?

Pokud ano, navštivte www.dacompharma.cz, kde se dozvíte různé zajímavé informace. Možná právě tyto informace budou sloužit jako určitá forma prevence před vznikem této bolesti.