Nepříjemná bolest kolene


Během svého života jsem pocítila různé typy bolesti. Mezi ty nejnepříjemnější určitě patří bolest kolene. Kromě mě si však s touto bolestí vytrpěl své téměř každý druhý člověk. Bolest kolene již není výhradou starších lidí, u nichž je bolest předvídaná. Začínají ní trpět i mladí lidé. Jak se dá bolesti kolene vyhnout a jak ji můžeme léčit?

bolest kolena

Bolest kolene a příroda

Spouštěčem bolesti může být prakticky cokoliv. Pokud vás koleno začne bolet, nemusíte okamžitě utíkat k lékaři. I když byste návštěvu lékaře neměli odkládat, lze taktéž právě vás postihla akutní bolest kolena, která může být způsobena například jeho nadměrným zatížením. Netřeba však vyvolávat paniku – tak, jak tato bolest vznikla, tak i odejde. Pokud vás však kolena trápí dlouhodobě a bolest neustupuje, návštěvu lékaře určitě neodkládejte. Pokud však chcete pomoci svým kolenům s okamžitou úlevou, nemusíte automaticky sahat po lécích. Příroda nám nabízí možnosti na to, abychom bolest kolen zmírnily. A nemusíte přitom chodit daleko do přírody. Za jeden z nejúčinnějších přírodních léků k léčbě bolavých kolen se považuje vývar z borové jehličí. Stejnou úlevu jako borové jehličí však nabízí i březové listí. Recept pro oba zmíněné vývary je téměř totožný – přibližně do půl litru vody přidejte hrst sušeného březového listí nebo čerstvého borového jehličí. Vývar z březového listí vařte přibližně 5 minut, jehličí nechte během noci v této vodě vyluhovat. Později ho minimálně jednu hodinu vařte na mírném ohni. Pokud máte vývary hotové, namáčejte do nich látkové kapesníky nebo gázu a přikládejte na postižené místo.
 
Na bolest kolen má vplyv i vaječný likér, který si připravíte i doma. Na jeho přípravu budete potřebovat 10 vajíček, které poukládejte na dno velké nádoby. Následně vajíčka zalijte šťávou z citronu (použijte minimálně 1 kilogram) tak, aby byly ponořené. Nádobu s vajíčky a citrónovou šťávou odložte minimálně na týden do lednice. Citronová šťáva způsobí to, že se skořápky rozlámou a rozpadnou. Umixujte tedy směs spolu s medem (přibližně půl litra) a přidejte koňak – podle vlastní potřeby. Každý den ráno si dopřejte za jeden štamprlík.

rentgen

Zaujala vás problematika spojená s bolestí kolena?

Pokud ano, navštivte www.dacompharma.cz, kde se dozvíte různé zajímavé informace. Možná právě tyto informace budou sloužit jako určitá forma prevence před vznikem této bolesti.

Nepříjemná bolest kolene
Ohodnoťte příspěvek