Krása

Kosmetika pro noční péči

Spánek je nejpřirozenější způsob regenerace nejenom pro naši mysl, ale také pro tělo. Čím stresovější den, tím delší bychom si měli dopřát spánek.

Ale hektické jednadvacáté století relaxaci nepřeje a na dlouhý spánek bohužel má čas jenom málokdo. Jak si tedy dopomoci ke zdravé a svěží pleti? Nechali jsme si poradit kosmetičkami z Koreje. Proč? Protože to jsou právě Korejky, které jsou známé zdravou a pružnou pletí, na která vypadá mladistvě a krásně.
spící bruneta
Pleť je závislá na kvalitním spánku – jak to funguje?
Ve spánku se v našem těle uvolňuje melatonin, což je hormon, který podporuje regeneraci pleti, což znamená, že je pokožka hebká, mladistvá a pevná. Tvorba melatoninu a jeho vypouštění do organismu s přibývajícím věkem klesá. Čím méně spíme, tím více se v těle tvoří škodlivého kortizolu, který má za následek povadlou pleť, kruhy pod očima, ale také vrásky. Dermatologové radí alespoň šest hodin spánku denně, ideálních je však osm až deset. Máte-li možnost si přes den zdřímnout, neváhejte. Nejlepší je spánek ve tmě, podporuje to tvorbu melatoninu. Vypněte světla a zatáhněte žaluzie či rolety.

·         Vyčistěte si pleť před spaním
Chcete-li své pleti ke zdraví a čistotě dopomoci, určitě byste neměly podceňovat péči o oči. V noci naše pokožka zpracovává hydratační látky nejlépe, a to na místech, která jsou nejcitlivější. Pokožka okolo očí, brada, nos, ale také pokožka mezi obočím a těsně nad ním. Nebojte se intenzivnější péče, vyčistěte si pokožku tonikem a naneste na ni poté hydratační mléko, určené k nočnímu použití.

·         Jak na svěží pleť?
Máte-li alespoň jednou nebo dvakrát týdně čas, používejte peeling. Vyčistí póry, odstraní odumřelé buňky z horní části pokožky, minimalizuje tvorbu vrásek. Důležitá jsou také nejrůznější séra na podporu regenerace pokožky tváře. Obsahuje různé vitamíny i minerály.
kosmetické produkty
·         Co soudí Korejky?
Noční masky. Nanášejí se večer po peelingu, očištění tonikem i nanesením lehkého hydratačního nočního krému. Pak naneste noční masku a jděte spát. Přípravek se vstřebá, pokožku nijak nezatíží a při pravidelném používání bude pleť pevná a jemná. Na rozdíl od krémů není maska mastná, takže se rychle vstřebá.