Děti

Jak uspořádat dětskou oslavu jednoduše a levně

Není to tak náročné, jak se vám může na začátku zdát.  Stačí jen dodržet pár jednoduchých pravidel. Mnoho věcí nemusíte kupovat, můžete je vyrobit. Malé děti nemají přehled o cenách a nejsou příliš nároční na profesionální vzhled, využijte toho.
dort pro dítě

Co nakoupit na oslavu

Podívejte se na svět dětskýma očima. Malé děti ocení především vše barevné a blýskavé. Mají rádi, když je něčeho hodně. A nezáleží jim už tolik na tom, jestli je hodně drahých věcí či levných, jak někdy milně dospělí předpokládají. Nemusíte kupovat drahé čepičky, vyrobte je z barevného papíru.  Stejně tak ozdoby nemusí být nijak drahé, pořiďte nejlevnější barevné balónky a rozvěste je po domě, děti budou nadšeny.

Dort

Stejně tak i dort nemusí být kupovaný od profesionálů. Malým dětem je jedno, jestli dort vyráběla známá cukrářka a stál 2000,- Kč nebo jestli je domácí výroby. Udělejte dort takový, aby dětem chutnal a pokud se bojíte, že ho nebudete umět hezky ozdobit, dejte na krém třeba lentilky. Dětem se bude líbit barevný dort a vy ušetříte nemálo peněz. Dort od maminky chutná nejlépe, i kdyby jeho vzhled nebyl dokonalý.
dětská dekorace na stůl

Na co nesmíte zapomenout

Na dětskou oslavu je potřeba vymyslet pár jednoduchých soutěží a her. Vzpomeňte si na své dětství, co vás nejvíce bavilo. Házení balónků na terč baví děti mnoho let, stejně tak i bublifuky a vyrábění. Výhodu máte, pokud narozeninovou oslavu připravujete v létě. Hned se vám otevře další kategorie soutěží- skok do dálky, skákání přes švihadlo, skákání v pytlích, hry na schovávanou, hledání pokladu a jiné. Pokud vám ale nevyšlo počasí a venku je zima, můžete s dětmi vyrábět.

V období velikonoc jim třeba rozdejte trochu hlíny a květináč (stačí levný plastový, ve kterém se prodávají balkonové květiny a obvykle se po přesazení vyhazují). Květináč si polepí třeba alobalem, barevnou mašlí a nasypou osení. Hned mají suvenýr domů a ještě jim za pár dní vyroste travička. Pokud dětem vymyslíte jakoukoli zábavu, budou za ni vděčni.