Bydlení

Bydlení podle vlastních představ

V průběhu života snad každý z nás minimálně jednou řeší otázku svého bydlení.Ať už jako student, který se rozhoduje mezi internátem, kolejemi nebo podnájmem.  Nebo pokud vaše zaměstnání, které je dost vyčerpávající  a vy jste závislí na pravidelném dojíždění. Možná někdo vydrží na jednom místě celý život, možná někdo změní adresu svého bydlení i několikrát za život.
Jedno máme všichni společné – bydlet a žít podle svého.
 bílý dům
Když se rozhodnete bydlet v rodinném domě, který budete kupovat nebo začnete stavět svůj vysněný dům, bude důležité, kde ten dům bude.
 
·         V případě, že budete kupovat už postavený dům, který si budete rekonstruovat podle svých  představ, je na vás, aby jste byli smířeni s tím, v jaké lokalitě budete bydlet.
·         Rekonstrukce takového koupeného domu nebo bytu, pokud bude rozsáhlá, bude potřebovat zhodnocení a odsouhlasení statikem. Bez jeho posudku se nemůžete vůbec do rozsáhlé rekonstrukce pouštět.

·         Máte možnost si koupit i takzvaný „holobyt „. To je byt, kde máte volnou ruku  pro vytvoření svého domova bez omezení.
·         U vaší novostavby bude záležet, kde a jaký si vyberete pozemek. A to bude to první, co budete muset udělat.
·         Pozemek– až ho budete mít vybraný, bude na vás, jaký typ domu  budete na něm chtít postavit. Můžete ctít mít klasický dům nebo dům v moderním stylu.  Záleží též, v jaké cenové relaci si své bydlení budete moci dovolit.
·         Projekty – nezapomeňte a pořiďte si všechny projekty  ke stavbě domu tak, aby byly kompletní.  Před začátkem stavby by jste měli mít projekt nejlépe ve fotorealistické vizualizaci, která vám tím poskytne podrobnou představu nejen o vzhledu domu a umístění na pozemku, ale i představu o zahradě, garáži a stání, nebo kde budou ploty, žumpa a jiné. Poté budete moci na svém pozemku začít tvořit svůj funkční, vysněný domov.  
 nastěhovaný pár
Pamatujte si jedno, majetek se dá nahradit, ale pocit z krásného a pohodového domova ničím nenahradíte.