Online

Internet věcí

Internet věcí je označení pro chytrá zařízení. Překlad pochází z anglického Internet of Things (IoT). Jedná se o produkty, jež mají vestavěné zařízení pro přijímání internetu, a pomocí internetu jsou také řízeny. Jsou bezdrátové, vzájemně propojené a usnadňují tak fungování domácnosti.

Příklad internetu věcí
Zkuste si představit, že vlastníte televizi, které je schopna navázat komunikační kanál s „chytrými žárovkami“. Tyto žárovky budou takto schopné zajistit v místnosti optimální nastavení svítivosti ve vztahu k nastavení jasu a barevnosti obrazovky televize.
fitness náramky
Dalšími příklady mohou být:
–           fitness náramky, které vám mohou předat informaci o počtu nachozených kroků, případně o tom, jakou vzdálenost jste ušli nebo uběhali, a to za pomoci GPS
–          – chytré hodiny, které kontrolují například vaše přijaté e-maily
Stále oblíbenější zařízení
Jedná se o zařízení pro chytrou, tedy elektronicky řízenou domácnost. Část těchto produktů může být i přenositelná. Nejoblíbenějšími v tomto oboru jsou chytré hodinky a také fitness náramky.

Kde se pohybuje cenová hranice?
To záleží. Například termostaty, teplotní čidla nebo detektory vody, ale také stmívač nebo podobné senzory lze pořídit už za pár stovek korun. Na deseti tisících korunách však začínají sady, které obsahují jedno řídící centrum a několik snímačů nebo bezdrátové zásuvky. Pokud zatoužíte po chytrých hodinkách, celý set vás může vyjít až na desetitisíce korun.
chytré hodinky
V neustálém nárůstu zájmu rozšiřující se klientely
Zájem o internet věcí stále roste. Zatímco loni vévodily poptávce hlavně chytré hodinky a další nositelná elektronika, letos vzrostl počet žadatelů o domácí internet věcí celosvětově o sedmdesát pět procent, celorepublikově o padesát procent oproti loňskému roku.
Co se letos kupuje nejčastěji?
Většinou se jedná o chytré váhy, produkty pro chytrou domácnost, IP kamery, chytré termostaty a inteligentní spotřebiče. IoT je rozvíjející se a rychle rostoucí část elektroniky.