Zábava

Jak zabavit děti a sebe na prázdninových cestách?

Také máte pocit, že děti začnou okamžitě s úderem posledního zvonění zlobit? Nevíte, co s dětmi dělat o prázdninách v momentě, kdy je nemůžete vypustit ven? Co kdybyste tedy s dětmi hráli hry, které zabaví a budou rozvíjet nejen děti, ale i vás? Možná vás tyto hry budou inspirovat nejen pro aktivity doma, ale také třeba jako aktivity vhodné na dlouhé cesty autem či vlakem. Pojďme si tedy udělat krátký seznam několika her, které vás a vaše děti mohou zabavit.

cestování

•    Slovní fotbal

Pravděpodobně jste už vy jako děti tuto hru hráli, ale s postupem věku a s přibývajícími povinnostmi jste na ni zapomněli. Tak tedy, hráčů může být jakékoli množství. Začíná se tak, že první hráč řekne slovo. Na poslední písmeno tohoto slova další hráč v pořadí říká další slovo a takto stále dokola. Slova se nesmí opakovat a mohou se užívat podstatná jména a jména. Úprava pravidel je samozřejmě možná, podle věku dětí. Tedy příklad: první hráč řekne slovo KOTRMELEC, další pak musí vymyslet slovo začínající písmenem C, tedy například CIBULE, následující hráč pak pokračuje slovem začínajícím na E. Pro děti určitě vhodná hra, protože si rozšiřují slovní zásobu a učí se nejen novým výrazům.

•    Myslím si

Další obdobně známou hrou, speciálně vhodnou pro děti menší, ale pobaví se i dospělí, je hra na hádání toho, co si myslíte. Vždy jeden hráč si myslí slovo, které nikomu neprozradí. Ostatní hráči kladou dotazy tak, aby odpověď byla vždy buď ano nebo ne.

•    Slova

Hra, která je vhodná také pro menší děti. Z abecedy se vybere jedno z písmen. Na toto písmenu musí začínat všechna slova, která se budou říkat. Soutěžící se budou střídat a postupně říkají všechna slova začínající na daná písmena, až jeden z hráčů nebude žádné existující slovo vědět. Postupně, jak ubývají slova, ubývají hráči a hráč, který zvítězí vybere opět písmenko, na které se budou slova vymýšlet.

děti

•    Skládání příběhu

Hra určená pro zabavení hlavně větších dětí a dospělých. Určí se pořadí hráčů, ve kterém budou slova říkat. Každý z hráčů pak říká slova, která musí zapadat do vět, které by měly vyprávět příběh. U této hry se opravdu pobaví hlavně děti ve věku od dvanácti let a dospělí. Tato hra je obzvlášť vhodná na dlouhé cesty, protože příběhy, které vznikají bývají vlivem skládání slov opravdu velmi vtipné.