Bydlení

I malé koupelny nám poskytují dostatek místa na realizaci vlastních nápadů

Rekonstrukce a zařizování malých koupelen bývá ve většině případů spojována s jistou dávkou stresu, který může pramenit zejména z menších prostorových možností. Na první pohled by se tedy mohla zdát, že větší výměra je osvobozující a otevírá nám mnohem více možností na zařízení. Ano, skutečně je tomu tak, ale jen do určité míry. Zařídit totiž malé koupelny je z hlediska designu mnohem větší výzvou, než je tomu v případě těch větších.

umyvadlo

Přítomnost malých koupelen je statisticky frekventovanější zejména u starších panelových bytů a bytů s menší výměrou v novostavbách. Ničeho se však napřed rozhodne neobávejte, a i zařizování takto malého prostoru umí vytvořit prostor s dostatečnou dávkou funkčnosti a komfortu. To, zda se vám takové místo podaří zařídit a vytvořit ho následně závisí na respektování určitých pravidel, a právě tím se budeme věnovat v následujících větách.

Malé koupelny vědí také poskytnout všechno to, co od nich jejich majitelé očekávají

Jednou z nejdůležitějších otázek potřebných k rozuzlení je rozhodnutí se mezi vanou a sprchovým koutem. I malé koupelny vědí poskytnout dostatek prostoru pro jednu nebo druhou variantu. Pokud bojujete s každým centimetrem, tak bychom rozhodně doporučili sprchový kout, který zabere jednoznačně méně místa. Pro někoho je však důležitější mít komfort během sprchování a koupání, a tak je tou ideální alternativou právě vana. Věděli jste však o tom, že existují varianty malých koupelen spojující obě alternativy?

malá koupelna

V takovém případě je možné aplikovat zástěnu a ta vám umožní koupání ve vaně i komfortní sprchování vestoje v ní. Dalším prvkem v koupelně je umyvadlo, přičemž dnes jsou populárními právě ty se spodní skříňkou. Většina z nás chce silou – mocí jít do širších řešení. Ano, ty jsou sice na vyšší úrovni z estetického hlediska, ale v některých případech se i neopodstatněné. Zamyslete se proto nad tím, jestli budete tak široké umyvadlo skutečně potřebovat a nemá význam jít do užšího variantu. Nižší odkládací prostor ve skříňce pod ním víte nahradit např. závěsnou skříňkou na stěně a zbývající předměty uložit např. sem. Vybavení nejen pro malé koupelny na webové stránce https://www.sconto.cz/.