Děti

Vyberte ty správné kroužky pro vaše děti

Chcete-li vybrat kroužek pro své dítě, je dobré hledat takové, které budou úměrné jeho věku. Vysnili jste si, že váš syn bude umět hrát na kytaru a nejradši byste mu ji dali do ruky co nejdříve? Sotva něco udrží v rukou, koupili jste mu dětskou hračku připomínající kytaru. U této hračky ale ať také co nejdéle zůstane. 
holčička s kytarou
Skutečnou kytaru mu dejte do ruky nejdříve v deseti letech, kdy bude umět lépe automatizovat své pohyby. Podobně je to i s jinými kroužky.  Nespěchejte na dítě a vyberte mu kroužek úměrně jeho věku. I pro nejmenší děti je mnoho vhodných aktivit.

Je důležité, aby byl kroužek v blízkosti vašeho bydliště, školy, školky nebo zaměstnání. Pro nikoho není dobré, když musí dojíždět. Malé děti budete vozit vy, větší se pak budou trápit ve veřejné dopravě.

Většina kroužků půjde jistě sehnat v nejbližším městě a není třeba trávit hodiny dojížděním.  Ze začátku vám to možná obtěžující připadat nebude, ale časem se vám dojíždění zprotiví a dítěti se dojížděním může zprotivit i celý kroužek.

Nechte vybrat své děti. Samozřejmě, že jejich rozhodnutí musíte trochu korigovat, ale měly by mi při výběru rozhodně nějaké slovo. Pokud vám řeknou, že na housle chodit nechtějí a ani po vašem vysvětlování, jak je zrovna tento kroužek užitečný a nejlepší, je nepřesvědčíte, dejte tomu čas. Nebo jim dejte čas na zkoušku. Mnoho kroužků nabízí hodinu, dvě i tři na vyzkoušení.  Pokud se dítěti kroužek skutečně nebude líbit, často nemusíte ani platit.  
trénink fotbalistů
Počet kroužků také pečlivě zvažte. Není potřeba soutěžit se sousedovými dětmi, kdo bude mít více kroužků. Je potřeba kroužky přizpůsobit potřebám svého dítěte.  A nezapomínejte, že je důležité děti nepřetěžovat. Měli by mít i svůj vlastní volný čas, kdy si budou hrát sami na zahradě či v pokoji.  Bez organizace, bez náplně, kterou mu určuje někdo dospělí. Naučí se tak být sami se sebou. Tuto získanou vlastnost pak ocení i v dospělosti.