Krása

Účinky mléčných výrobků na pleť – škodlivé či ne?

Výživoví specialisté se shodují na tom, že čas od času společnosti přiřkne nějaké potravině vlastnosti, které daná věc vůbec nemá. Buďto ji vychválí do nebes (něco podobného se právě teď provádí s přípravkem na hydrataci, říká se mu kokosový olej), nebo ho prakticky démonizují. Na této straně houpačky se právě teď nachází kravské mléko produkty, které se z něj vyrábějí, ať už to jsou sýry, jogurty nebo smetany. Je na tomto mléčném obvinění něco pravdy? Zeptali jsme se dermatologů.
mléko s brčkem
Podle výživových specialistů na tohle neexistuje univerzální odpověď. Neexistuje způsob, jakým by se mělo doporučit, kolik mléka denně vypít, jelikož každý organismus si sám řekne, co potřebuje a jaké je ideální množství. Poslouchejte svoje chutě, věnujte pozornost tomu, co vám napovídá vaše tělo samotné. Navíc každý reaguje na různé potraviny různým způsobem.

Jak to ověřit sami na sobě?
Jediný způsob, jak si účinek mléka na vlastní pokožce vyzkoušet, je vysadit veškeré mléčné výrobky alespoň na dva týdny. Sami pak uvidíte, jaký účinek to na vás mělo.

Jsou lidé, kteří tvrdí, že omezení mléčných výrobků jim zlepšilo pleť. Přestali je jíst úplně, nebo začali dávat pozor, jaké alternativy za mléčné výrobky volí. Drželi-li se organických potravin, akné se výrazně zlepšilo. Tato teorie ale není vědecky podložená a jedná se pouze o amatérské pokusy.
mléčná lázeň
Výživoví specialisté ale varují, že nemáte čekat zázraky. To, co jednomu může způsobovat mléku, způsobuje dalšímu cukr. Zkrátka a dobře, existují typy potravin, respektive chemické látky, které se do nich při výrobě přidávají, které vašemu tělu neprospívají. Které to jsou a které mohou zrovna za to, že vám způsobují akné nebo naopak pomáhají v boji proti nim, je zcela individuální záležitost, která nemá žádný ověřený závěr.