Zdraví

Terapie šokem

Ač se někomu život může zdát delší, než opravdu je, naše návštěva na Zemi je opravdu krátká. Za celou dobu máme tendence vytvářet rutiny, vzorce ve vztazích, ve zvyklostech, při jídle, před spaním, zkrátka ve všem. Chceme-li ale sami sebe realizovat, musíme z nich vystoupit. Říká se tomu též vystoupení z komfortní zóny. Může to zahrnovat například více seznamování se s lidmi, kteří nám předají kus svého života jako nový element toho našeho. Také se může jednat o rozjetí podnikání a vystoupit z kruhu zaměstnance.tmavá místnost s žárovkou
Nejste-li však připraveni na tak razantní kroky ve svém životě, můžete se se sebou samými spojit i jinými cestami. Jedná se o krátkodobé zážitky, které absolutně zasáhnou vaše smysly. Částečně se mohou podobat psychedelickému stavu a budete je v sobě zpracovávat ještě dlouho.

1.Léčba tmou

Týden strávený ve tmě může pro některé znít jako absolutní horor. Netušíte, která denní doba je, nemáte tak dokonalý přehled o svém prostředí. O to víc zapojujete svoji intuici a hledáte nové schopnosti sami v sobě, jak překonat různé výzvy. O takovém zážitku si můžete přečíst například na stránkách .

2.Potní chýše

Jedná se o velmi starý, posvátný rituál. Je to proces očistný a transformační. Skupina lidí spolu chýši staví a také se jí účastní. Člověk v ní má doslova vypotit své ego, očistit svou bytost a spojit se nejen se sebou samým, ale také se svými předky.dívka se zavázanými oči

3.Spojení s jinými tvory

Tuto terapii je možné pojmout více směry. Například zvířecí terapii může provádět každý z nás doma, pokud vlastníme domácího mazlíčka. Setkáme se s ní také v různých ústavech, kde má na pacienty pozitivní vliv. Naopak se spojení může dotýkat lidí nám blízkých při společných meditacích nebo extatickém tanci a sdílícím kruhu.