Zboží

Prostírání na stůl a Vánoce – s čím zazáříte tento rok?

Nejkrásnější období roku nám už nenávratně klepe na dveře. Vánoce představují čas spokojenosti, dobrého jídla a blízkosti našich nejmilejších. Každý se snaží o to, aby se tento čas stal nezapomenutelným. Hlavně dámy si dávají záležet na tom, aby bylo vše sladěné a nic nezanedbali. I správné prostírání na stůl dokáže přispět k té správné vánoční atmosféře.

prostírání

Tipy, jak pomocí prostírání na stůl vykouzlit vánoční atmosféru


Vánocům předchází dlouhá příprava. Výsledkem je setkání s našimi nejbližšími, které na závěr doplňené chutným jídlem. Se stolováním a podáváním jídla je úzce spojené i prostírání na stůl. Chcete-li i vy dosáhnout tu správnou vánoční atmosféru, využijte několik rad. Zvýšit apetit vašich blízkých jistě dokážete pomocí chutných pokrmů, avšak i prostírání na stůl vám v tom dokáže pomoci. Dejte si tedy záležet a vyčarte na vánočním stole něco netradičního, co ve vašich blízkých zanechá příjemný pocit ještě dlouho.

Výběr správné barvy prostírání na stůl je důležitý


Prostírání na stůl by mělo být v barvě, v jaké jste se rozhodli letošní Vánoce vést. Klasickou barvou, která současně představuje nejpoužívanější barvu je červená, kterou nic nezkazíte. Pokud jste si vybrali tuto barvu, dokonale k ní bude pasovat zelená, stříbrná nebo zlatá barva. Zlatá je také jakýmsi symbolem luxusu – pokud ji tedy vhodně doladíte s červenou, určitě vašich blízkých okouzlíte. Z hlediska správného kombinování je důležité i vhodně sladit jednotlivé materiály či styl. Všeho příliš škodí – pokud se tedy rozhodnete, že použijete lesklé materiály, určitě je zkombinujte i s jiným druhem materiálu. Nic nezkazíte ani laděním tón v tónu, což ve zkratce znamená určitou barevnou kombinaci, při které budete ladit rozličně odstíny určité barvy.

snídaně

Návrat k tradicím – prostírání na stůl v lidové tématice


Předtím, než se do dekorování pustíte, kromě barvy si také vyberte i styl, kterým se chcete vybrat. V posledním období je populární i návrat k lidové tématice. Proč tedy tento rok nevybrat vánoční dekoraci právě v tomto stylu? Kromě toho je velmi populární i výzdoba v tradičním zimním stylu. Sněhové vločky, ozdobené vánoční stromky či vánoční skřítci – ani dekorací v takovém stylu nic nezkazíte.
Pokud hledáte inspiraci, navštivte https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete mnoho zajímavých tipů na oživení letošních Vánoc. Nenechte nic na poslední chvíli a vyčarujte tu správnou vánoční atmosféru i díky drobnostem.