Bydlení

Praktické rady na vylepšení bytu

Větší rekonstrukce vašeho bytu, kde by jste chtěli celkem změnit interiér novým nábytkem nebo pořízení všech nových elektrospotřebičů, to vás bude stát zhruba 300 – 350tisíc. Tyto peníze možná nemáte, ale přesto si přejete ve svém domě nebo bytu změnu. Máme pro vás několik osvědčených rad. Pokud se jimi budete řídit, váš domov může být jiný. Uvidíte, že citelně pocítíte příjemnou změnu.
 
 design interiéru
 Zbavte se všech nepotřebných věcí – prostory v bytě se vám zvětší
Tím máme na mysli, aby jste si přebrali věci v šatních skříních, zásuvkách, v botníku, v komoře, na půdě i ve sklepě. To, co nenosíte delší dobu, vše vyhoďte. Zachovalé oblečení můžete dát například do kontajneru pro charitu. Přeberte i knihovnu a časopisy. Pokud uznáte, že už některé skutečně nepotřebujete, ty můžete dát i do místní knihovny, kde je mohou nabídnout například za 1 –  5.- Kč, jako vyřazené. Zbavte se též různých drobnosti, které vám už nic neříkají. Tímto tak zvaným „generálním úklidemv  vaše bydlení bude pohodovější.
 
 Nová podlaha a čisté, vymalované zdi vytvoří vždy krásný interiér. Pokud máte například pod starším kobercem nebo linem parkety, dřevěnou starší podlahu, přebruste a přelakujte lakem,  který se dá ředit vodou. Vaše nová podlaha bude krásná a bude se dobře udržovat. Když se rozhodnete pro novou podlahovou krytinu, máte možnost výběru jak v dezénech, tak v různé kvalitě. Dnešní trend v bydlení je i v tom, že když si zvolíte podlahovou krytinu do více místností, zvolte ji stejnou, třeba i s přechodem na chodbu. Váš interiér tak bude vypadat velmi hezky.
 hala domu
 Obnovu nábytku – můžete začít například obměnou sedací soupravy. Když je pohodlná, stačí si ji nechat přečalounit, nebo si ji pořídíte novou. Do kuchyně si můžete pořídit novou lavici nebo nový jídelní stůl a židle, nebo jen nově potažené sedáky na židle.  Co se týká kuchyňské linky, popřemýšlejte, jak by se dala zrenovovat, třeba bude stačit si nad linku v malé kuchyni pořídit otevřené závěsné police. Staré elektrospotřebiče nahraďte novými, úspornými (myčka, vestavěná trouba, indukční vařič a pod.) Nad dřezem v kuchyni nebo v koupelně nad umyvadlem namontujte nové pákové baterie s novým designem, které jsou úsporné.