Zdraví

Okouzlete svým úsměvem

Pokud vás trápí akutní problémy, navštívíte pohotovost. Trápí-li vás zvláštní znaménka, zajdete si ke kožnímu doktorovy – dermatologovi. Kam ale zajít při potížích s postavením zubů v čelisti? No přece k ortodontistovi! Zřejmě ale budete potřebovat doporučení od vašeho praktického zubního lékaře na první návštěvu.
zubařské křeslo
Ortodontická léčba je pro všechny, kteří zažívají anomálie s jejich skusem. Biologická evoluce člověka totiž způsobila, že při neměnné šířce zubů se zmenšují čelisti. Z tohoto důvodu může docházet k tomu, že se zuby překrývají a způsobují bolest. Tahle záležitost však nemusí být jen estetická, ale i zdravotní. Tito lidé jsou totiž náchylnější k zánětům i kazům. Mnohdy se to projeví již v raném věku a je dobré to ihned řešit. Nejideálnějším věkem pro první návštěvu ortodontisty je 7 let, a to i z pohledu krytí, kdy do 18 let je léčba částečně hrazena pojišťovnou. Avšak může se stát, že například vlivem růstu zubů moudrosti, se začali křivit až v pozdějším věku. Nevyřešené problémy z dětství můžou časem přejít do bolestivých stavů a ty je třeba řešit.
usmívající se dívka
Pokud si při představě čouhajících drátků z úst při firemní poradě škubete vlasy, nezoufejte. Dnes totiž existují takzvaná neviditelná rovnátka. Jedná se vlastně o fólie, které se vyměňují každé dva týdny a celá léčba je navrhnuta kompletně na míru. Je sice třeba dodržovat určitý režim nějakou dobu před započetím samotné léčby a také asi 2 roky po jejím dokončení, ale krásný úsměv vám bude odměnou. Navíc díky nové technologii je možné zobrazit výsledný stav zubů, což může být velkou motivací.
Neviditelná rovnátka jsou velmi diskrétní a nevšimne si jich nikdo, pokud se sami nevyzradíte. Na rozdíl od fixních rovnátek jdou jednoduše kdykoli sundat. To se však doporučuje jen na dobu nezbytně nutnou – při konzumaci jídla a zubní hygieně.