Zboží

Nábytek z masivu je sázkou na kvalitu

Pokud máte o svém bydlení jasnou představu a záleží vám na tom, abyste se co nejvíce přiblížili přírodě, tak je ideální volbou vybavení vašeho bytu nábytek z masivu. Nejde jen zdaleka o to, abyste měli byt plný velkých francouzských oken s výhledem do zahrady či do lesa, ale spíše o to, abyste si kousek přírody donesli k sobě domů a mohli si užívat veškerých výhod, které vám to přináší.
snídaně v posteli
Dřevo je totiž tradičním materiálem a je prakticky sázkou na jistotu, nikdy vás nezklame. Žádný jiný materiál vám nenabídne takovou kvalitu za tak příznivou cenu. Zároveň se jedná o tradiční výrobu, která má v našich zemích hluboké kořeny. Můžete si tak dopřát nejen dřevěný nábytek, ale také nábytek české výroby se všemi přednostmi, které z toho vyplývají.
Především však myslete na to, že masivní dřevo je něco úplně jiného než dřevotříska. Dřevotřískové desky vznikají prakticky z dřevěného odpadu – z kousíčků dřeva, které k sobě pojí lepidla. A právě v tom je ta potíž – z těchto lepidel se totiž bude neustále uvolňovat nejen chemický zápach, který je pro domovy s dřevotřískovým nábytkem tak typický, ale samozřejmě i samotné chemikálie, které vašemu zdraví nic nepřidají. Spíše naopak, spekuluje se o tom, že lepidla z levných, nekvalitních dřevotřískových desek v nábytku mohou být jednou z příčin toho, že má tolik lidí rakovinu.
obrázek nad pohovkou
Neriskujte proto své zdraví a pojistěte si čisté a kvalitní ovzduší ve své domácnosti tím, že ji vybavíte skutečně dřevěným nábytkem z masivu – tedy žádným odpadem, nýbrž prvotřídní kvalitou. A pokud máte pocit, že si nábytek z masivu v celém vašem domě nemůžete dovolit, tak si ho pořiďte alespoň do ložnice, kde prospíte celou noc. Ideální pro vás bude například masiv postel 160×200 cm a masivní šatní skříň, ze kterých se rozhodně nic škodlivého uvolňovat nebude a vy budete moci v noci klidně a zdravě spát.