Krása

Jak zvýraznit barvu svých očí?

Jak správě vybrat oční stány a jak jim přizpůsobit linku? Jaké barvy se hodí právě k vašim typům očí? Máme pro vás rychlý přehled.
Jaké jsou cíle líčení očí?
–          Oční stíny musí zvýraznit barvu duhovky
–          Oční linka rámuje oči a propůjčuje jim jedinečný tvar
–          Oční stíny by vždy měly kontrastovat s duhovkami

Modrooké ženy by neměly používat modré stíny nebo modré linky, jelikož by jejich oči zapadly. Stejně to platí i pro hnědooké dámy, které se líčí hnědými stíny – oči vypadají propadlejší a okolí očí starší.

1.       Zelené oči
Patříte-li k těm typům žen, které mají neobvyklé barvy duhovek, jako jsou zelené či zelenošedé, rozhodně byste měla jásat, protože právě vy si můžete pohrát se stíny nejvíce. Zelené oči se nevyskytují tak často jako hnědé či modré, proto byste měla dát svým očím pořádně vyniknout. Jedna z nejlepších možností, jak oči zvýraznit, je švestkově fialová. Zvlášť, pokud se můžete pyšnit tmavě zelenýma očima. Pokud jste ale fanynky spíše světlejších a méně nápadných odstínů, jistě zvolte jiné odstíny fialové, například fuchsiovou, ale také barvy země, například hnědou, i třeba modrou nebo stříbrnou. Ovšem můžete si dovolit v pravdě jakékoli barvy: sytě oranžovou, pokud máte rusé vlasy, nebo růžovou, pokud jste blondýnka.

2.       Hnědé oči
Pokud hledáte inspiraci pro běžné denní nošení, nejlepší volbou je pro vás béžová, měkce meruňková, ale i světle zelená. Pokud však plánujete večírek a chcete, aby byly vaše oči vidět z dálky, můžete použít zlatou, růžovou, ale i tmavou fialovou s přechodem do modra.

KOUŘOVÉ LÍČENÍ
Máte-li hnědé oči, právě vám bude sedět styl líčení tzv. kouřové. Avšak pokud s tmavýma očima nemáte tmavou pleť, doporučujeme zůstat střízlivá a barvou spíše šetřit.

Oční linky
Nemusíte se bát použít výraznější linku, hnědým očím sluší spíš hnědá linka než černá.