Online

Dobrý pomocník i žrout času

Potřebujete rychle najít autobusové nebo vlakové spojení? Čekáte na důležitý pracovní email či zprávu? Chcete zjistit jaký film právě hrají ve Vašem oblíbeném kině nebo jak dlouhou otevírací dobu mají v konkrétním obchodě? Není nic jednoduššího, než sednou za počítač či mobilním telefon a tyto informace si lehce a bez zdlouhavého čekání vyhledat na internetu. Na webu naleznete v dnešní době už téměř vše.

instagram přihlášení

Všudypřítomné připojení

V současnosti při dnešních akčních cenových nabídkách mobilních operátorů disponuje s daty skoro každý mobilní telefon a pokud ne, nabízí se mnoho jiných možností, jak se bezplatně připojit a být online. Skoro v každém větším obchodním domě, na benzínových pumpách, v restauracích, vlacích, autobusech… Zde i na mnoho dalších veřejných místech se lze bezplatně připojit na wifi a najít informace, které právě nutně hledáte, odpovědět přátelům na zprávy či emaily nebo se jen podívat co nového se děje ve světě nebo na sociálních sítích.

Náš čas s internetem

Zamysleli jste se však někdy nad tím, kolik času denně strávíte surfováním po internetu nebo sledováním sociálních sítí? Bohužel není to jen několik minut z našeho dne, ale jedná se spíše o hodiny, hodně hodin. Tento čas bychom mohli strávit poněkud produktivněji. Co si budeme namlouvat, jde už o takový zvyk či rituál, kdy po ránu zkontrolujeme, co nového se událo na sociálních sítích. V práci nebo ve škole místo abychom využili obědovou pauzu, tak brouzdáme po internetu. Někteří jedinci si dokonce nosí mobilní telefon na toaletu či do vany. Internet je prostě neodmyslitelnou součástí našeho života.
aktuality na whatsappu

Bohužel nebo bohudík dnešní doba už je taková a vyžaduje abychom byli většinu svého času online a měli nepřetržitý přístup k informacím. Na jednu stranu nám internet pomáhá na druhou nás, ale také značně omezuje. Má své pozitiva, ale i negativa.