Bydlení

Designové sólo pro podlahu

Podlahové krytiny nepodléhají tak velkému a rychlému módnímu trendu, na který jsou uživatelé zvyklí u nábytku nebo dalších doplňkových dekorací. To ovšem neznamená, že se zde nic nového nebo převratného neděje. Opak je pravdou. Designový posun je za poslední dobu vysoce znatelný, a jak se zdá, postupuje k větší spokojenosti samotných uživatelů. Velmi oblíbenou podlahovou krytinou se stává laminát nebo vinyl. A ten jak se zdá, tak začíná velmi silně konkurovat veškerému podlahovému materiálu. Dekorativně se může podobat dřevu, ale není pro něj problém nabrat i vánek dálek a nechat vpustit do svých domácností různé orientální podlahové vzory. Tím si lze ovšem vytvořit originální vzhled bytových prostorů.
podlaha v podobě parket v obývacím pokoji

Výrobci přinesli mnoho novinek

Vinylové podlahy jsou naprosto jedinečné, vděčné a vhodné do našich domovů. Existují nejen v různých barvách, ale i právě zmíněných strukturách. Hmatový efekt u těchto podlah umocňují i skosené hrany, které zvyšují celkovou přesvědčivost imitace. Je to skutečně precizně odvedená práce. A to nejen v provedení, které vnímáme na první pohled, ale především jsou to podlahy, které přináší vnitřní uspokojení, což je skutečně k nezaplacení. Příjemný došlap bosou nohou na zem zvyšuje přirozeně celkový komfort užívání a to vinyl umí bezkonkurenčně. Na pokládku jsou naprosto skvělé vinylové podlahy lepené, kdy všechno jde hezky od ruky i svépomocí.
Podlaha v kuchyni dekorativní kostky

Snadná údržba, skvělá volba

Uživatelé vyhledávají produkty, které jim zajišťují snadnou údržbu a pohodlné užívání. To přirozeně vinyl umí a tak se dostává do popředí nejvíce užívaných podlahových krytin. Není ani divu, vždyť skvěle dokáže napodobit dřevo nebo kámen, což jsou přírodní dekorativní prvky. Někoho může odradit jeho umělá podstata, kterou kdysi přinášelo PVC. Ovšem je třeba si uvědomit, že moderní technologie v mnohém změnila své pracovní postupy a nebude tomu jinak ani zde. Vinyl neobsahuje žádné ftaláty a je zcela zdravotně nezávadný. Na výrobu vinylových podlah se využívají nejkvalitnější suroviny, kterých se rozhodně nikdo nemusí obávat.