Zboží

Betonové ploty na klíč – to není jen ohyzdná stěna

Estetický vzhled

Betonový plot a estetický dojem? Myslíte, že žertujeme? Kdepak, není totiž beton jako beton, současné plotové díly se vyrábí ve formě prefabrikovaných komponentů s mnoha různými tvary, povrchy a dokonce i barevnými možnostmi. Díly se navzájem spojují podobně jako stavebnice, v některých případech není dokonce podmínkou ani vybudovaný základ vyhloubený v zemi.
Velké oblibě se těší jak rovné segmenty, tak i zaoblené tvary včetně půlkruhových, do nichž lze vysazovat i popínavé rostliny či okrasné jehličnany. Můžete si takový plot postavit i sami, ale výhodnější bývá dodávka i s montáží, kde máte záruku na provedenou práci. Zároveň se jedná o fyzicky namáhavou činnost, a to jak samotné pokládky, tak i přenášení dílců vyskládaných na přepravních paletách.zeď z betonových prefabrikátů

Protihluková zábrana

Pro objekty postavené podél frekventovanějších silnic je zděný či betonový plot na klíč Montáž MPC nutností. Je známo, že zvuk se šíří všemi směry od svého zdroje a nejsilnější je v jeho těsné blízkosti, tedy v tomto případě do výšky 170 cm nad zemí. Z hlediska ochrany proti hluku se dnes staví bariéry takové, které buď hluk absorbují, nebo jej odráží.
Ruku v ruce se snížením hluku jde také o redukci polétavého prachu, který je zvláště podél silnic velmi agresivní. Prachové částice obsahují i drobné molekuly maziv a palivových spalin, těžkých kovů a dalších karcinogenních látek, které pak zbytečně zamořují zahrady okolních domů. Snížit prašnost se vyplácí především tam, kde se pěstuje ovoce a zelenina.býk za dřevěným plotem
Obrovskou výhodou moderních betonových staveb je velmi dlouhá životnost a absence údržbových prací. Tedy žádné natírání ani výměna vadných či poškozených dílů. Jestliže je výstavba provedena a precizně, máte takříkajíc záruku, že váš plot bude sloužit svému účelu i několik desítek let a podobně, jako nábytek z masivního dřeva, vás může i „přežít“.