Online

Únik vody v domácnosti není žádná tragédie

Stalo se vám někdy doma, že jste zakopli o kbelík vody a rozlili ji po podlaze? V tu chvíli se vás možná zmocnila zlost, vztek a zoufalství, ale ve zlomku sekundy jste si uvědomili, že o nic nejde, a že stačí vodu odsát vodním vysavačem anebo alespoň vytřít hadrem a nechat vysušit větráním a průvanem. Tímto jsme vám pouze chtěli naznačit, že existují v domácnostech i situace mnohem horšího „kalibru“, a že kromě rozlitého kbelíku vás může kdykoli zaskočit událost podobná, ale většího rozsahu – únik vody z vodovodního potrubí. Zároveň vás však hodláme uklidnit informací, kterou jste se možná dosud nedozvěděli, a sice, že detekce úniku vody kanalizace-instalateri.cz se v současné době provádí mnohem sofistikovaněji, než tomu bylo dříve.

instalatérské rozvody

Jestliže se na zdi objeví mokrá mapa a voda začne prosakovat až k podlaze nebo do nižších pater domu, nepropadejte zoufalství a ihned volejte instalatérský havarijní servis. Instalatéři vás v první řadě uklidní a prozradí vám, že není nutné bourat omítku a začít dohledávat, kde se prasklina ve zdi ukrývá – k detekci úniku vody se dnes používají moderní metody pomocí akustických tyčí nebo formovacího plynu. Tímto způsobem se zjistí prasklina s neobyčejnou přesností a omítku pak stačí oklepat jen v místě defektu. Tímto způsobem se závada na vodoinstalaci odstraní během velmi krátké doby a s nižšími finančními náklady.

instalatérský hasák

Instalatéry volejte na únik vody co nejdříve

Rádi bychom vám vysvětlili, proč volat v případě úniku vody instalatéry ihned, třeba i v noci nebo o víkendu. Jde totiž o to, že voda může proniknout do elektroinstalace, a jistě si domyslíte, co vše by se mohlo přihodit, zejména v souvislosti se zkratem elektrického vedení nebo smrtelným úrazem. Vyplatí se raději ihned vypnout hlavní jistič a uzavřít hlavní uzávěr vody a vyčkat, až se závada odstraní a zdivo začne postupně vysychat.