Krása

Snadná výživa pleti po třicítce

Když nás dostihne třicítka, začíná se naše pleť měnit a to díky úbytku kolagenu. Díky tomu se pleť pomaleji regeneruje, zbavuje odumřelých buněk. Začíná se také snižovat elasticita kůže a začínají se většinou oko očí objevovat první vrásky. Ale přece nebudeme zoufat, že je vše ztraceno. Při správné péči pleti velmi pomůžeme a i my samy se budeme cítit velmi dobře. Základem je hydratace. Ať už se jedná u hydrataci zvenčí tak i zevnitř. Proto byste doma měla mít určitě noční i denní krém s vysokým obsahem hydratačních složek a také je pravidelně používat. K tomu se samozřejmě váže i dostačující pitný režim po celý rok. Výživa pleti, ale není pouze o krémech.
květinová čelenka
Do jídelníčku je potřeba zařadit více vitamínů a stopových prvků. Vitamíny A, C, E pomohou pokožce s regenerací a celkově dodají pleti jasnější a svěží vzhled. Při péči o pleť po třicítce byste si měli hledat kosmetiku s obsahem koenzymu Q10 . Ale snažte se také více odpočívat a méně stresovat. Taková procházka do přírody dokáže také divy.
 obličejová maska

Jak na dekorativní kosmetiku po třicítce

 
Když už se o pleť pravidelně a právně staráte, je důležité se umět ke svému věku také nalíčit a potlačit nesouměrnosti a vyzvednout přednosti. Nejprve si vyměňte Vaši rtěnku za lesk. Obecně se doporučuje, že čím starší jste, tím světlejší odstín používejte. Lesky rty zvětšují a dodávají celkovému vzhledu obličeje příjemný, jemný vzhled. Při líčení si vyhrajte s očima. Kruhy pod očima zakryjte korektorem a stíny raději používejte matné. U lesklých Vám totiž hrozí, že Vám zvýrazní vrásky. A to přece nechceme. Opět je dobré zvolit na denní líčení světlé stíny. Při líčení po třicítce také neplatí, že čím více make-upu na obličeji máte, tím více nedostatku Vám to zakryje. Jedině co Vám takové množství na pleti způsobí je dojem masky. Žádný make-up Vám vrásky nezakryje úplně, ale může jejich viditelnost zmírnit.