Zboží

Potřebujete trámy na stavbu?

U panelových budov sice zřejmě odpovíte na v titulku položenou otázku, že nikoliv, ale určitě většina z těch, kdo si staví nebo bude stavět rodinný dům, chatu, chalupu nebo podobné stavení, souhlasně přikývne. Protože nějaké ty dřevěné hranoly tu zapotřebí bezesporu jsou. A jen tak něčím se nahradit nedají.
Kdo někdy takovou stavbu viděl aspoň zdálky, ví, že bez těchto by nebylo třeba krovů. A bez krovů by se jen těžko stavěla střecha. A stavět si ji podobně jako v tropech z nějakého listí a podobně by nebylo v našich poměrech ono. A nejen na stavbu krovů je takových hranolů potřeba. Hodí se třeba i na pergoly, altánky i na jiné dřevěné konstrukce, a zlaté české ručičky je určitě dokážou zužitkovat i docela jinak, možná i tak, jak si to ani jejich výrobci sami nedokázali představit.trámy profil.jpg
Ovšem ono nestačí takové hranoly potřebovat. Je třeba je i mít. A je nad slunce jasné, že je u nás ve volné přírodě nenajdeme. Nebo tedy najdeme, ale pouze v podobě ‚polotovaru‘, tedy stromů. A od třeba smrků k pořádným trámům je hodně dlouhá a těžká cesta, kterou nebude nikdo z našinců dobrovolně absolvovat.
To už je daleko lepší absolvovat cestu do internetového obchodu, tam, kde nabízí kvh hranoly rhobchod.cz. Zde se totiž dají pořídit mimo dalšího obdobného dřevěného sortimentu i právě tyto. A to ne jen tak ledajaké.staré trámy.jpg
Zde se prodávají hoblované a vysušené převážně smrkové KVH hranoly, jejichž předností je ve srovnání s těmi klasickými odněkud z pily hlavně to, že jsou tvarově stálé a pevné, nehrozí u nich tedy tvoření se prasklin, čehož jsme jindy často svědky. A také tyto odolávají plísním, houbám a hnilobě, což je logicky rovněž velké plus, třeba už jenom proto, že je není třeba příliš povrchově upravovat.
Tyto hranoly jsou vysoce vysušené a tudíž i vcelku lehké, lze jich tedy převážet i více naráz, a tyto pak mají delší životnost než ty od konkurence.
Takže už víte, kam se obrátit, pokud potřebujete nějaké ty hranoly. Klidně až třináctimetrové.