Zábava

Peaky Blinders: dobové drama z drsného Birminghamu 20. století

Seriál Peaky Blinders pojednává o rodině Shelbyových, která však není jen tak obyčejná rodina. Shelbyovi vedou gang, jenž si se všemi, kdo se odváží někomu z této rodiny ublížit, nebere žádné servítky. Mužští představitelé z této rodiny nosí – pro případ, kdy by u sebe neměli nějakou jinou zbraň – ve svých plochých čepicích zašité žiletky, z čehož pochází název tohoto gangu, Peaky Blinders. Seriál byl vytvořen na motivy skutečného gangu, který ve 20. letech minulého století působil v anglickém Birminghamu.
 pistole na penězích
Hlavní postavou z této rodiny pocházející z chudých poměrů pracující třídy je Tommy Shelby, pro kterého jsou jeho příbuzní na prvním místě. Za první světové války se však v zákopech dostával do velmi nepříjemných situací, ze kterých si odnesl posttraumatickou stresovou poruchu. Je to muž, který na první pohled působí jako drsný, tvrdý, nekompromisní a odvážný mafián, ve skrytu duše je to však extrémně citlivý člověk, který nikdy nenechá někoho ze svých blízkých napospas osudu.
 
Tommy společně se svými bratry, tetou a sestrami vzdoruje konfliktu s Židy, Itali i jinými nepřáteli, kšeftuje s alkoholem i sázkami na koňské dostihy. Vždy se však jako zázrakem vyhne průšvihu.
 
Tento seriál se vysílá již od roku 2013 a letos v létě bude ke shlédnutí 6. série. Pochází z pera Stevena Knighta a uvidíte v něm osobnosti jako například Cillian Murphy, Tom Hardy, Helen McCrory, Adrien Brody, Sam Neill a mnoho dalších.
 
Peaky Blinders je seriál, ve kterém se mísí akce, intriky, brutalita s láskou, přátelstvím a soudržností rodiny. Rodina Shelbyových pochází z poměrů, ve kterých jste museli mít ostré lokty a výdrž, abyste se vůbec dokázali prosadit, a pokud jste se věnovali něčemu, co Vám ostatní tak trochu záviděli, i pevné nervy a schopnost myslet strategicky. To, aby měli Shelbyovi respekt, si musí nejdříve zasloužit, a tak se neštítí ani různých nekalých praktik či zabíjení všech, co jim stojí v cestě.
číhání se zbraní
 
Peaky Blinders sedne všem z Vás, kteří máte slabost pro charismatické postavy s ne úplně černobílým charakterem a také pro temnou a nebezpečnou atmosféru Anglie 20. let minulého století.