Bydlení

Mobilní dům jako dostupné, a přitom plnohodnotné bydlení

Možná už jste také zaslechli něco o mobilních domech a o tom, že se jedná o dostupný způsob bydlení, ale zatím nevíte, co si pod tím máte přesně představit.
Mobilní dům je takový dům, který nemá pevné základy. Není tedy spojen se zemí a může se přesouvat z místa na místo s pomocí speciálních vozidel. Výrobce mobilních domů https://www.lavarohouse.cz/ jej tedy zhotoví ve své firmě a na místo vám přiveze až zcela hotový dům, který zde také odborně usadí.

klíč

Velkou výhodou mobilního domu je to, že na jeho stavbu, respektive umístění, nepotřebujete žádné povolení, což vám ušetří spoustu běhání po úřadech. Ovšem nezbytně k jeho umístění potřebujete mít vlastní pozemek nebo minimálně souhlas s umístěním na pozemku někoho druhého. Stačí, když si koupíte alespoň několik metrů čtverečních půdy a můžete si zde mobilní dům nechat usadit. A jak už z názvu vyplývá, pokud se někdy rozhodnete změnit své působiště a adresu, můžete mobilní dům vzít s sebou a nechat jej usadit na jiném místě.

Vybavení mobilního domu a jeho vnitřní dispozice jsou stejné jako u běžného bytu v panelovém domě, nicméně to, jaké bude mít váš konkrétní mobilní dům rozměry, jak bude uvnitř vypadat a čím bude vybaven, to záleží na vašich přáních a představách – do takové míry si můžete vybírat. Záleží tedy jen na vás, zda budete mít dřevěnou anebo vinylovou podlahu, zda budou stěny obloženy anebo pouze vymalovány, zda budete mít uvnitř světla klasická či bodová, je toho opravdu mnoho, co můžete ovlivnit. Je zde hodně prostoru pro vaši fantazii a svůj mobilní dům si můžete navrhnout tak, jak se vám to bude nejvíce líbit.

hypotéka

Přestože je mobilní dům v mnoha aspektech podobný klasickému bytu, tak v jednom bodě se od něj velmi liší, a to v případě sousedů. Zatímco v běžném bytě víte i o tom, kdy jde váš soused na záchod, tak v mobilním domě budete mít klid a bude vás obklopovat váš soukromý pozemek.