Zábava

Jízda, která vás chytí

Motosport patří mezi nejoblíbenější sporty na světě. Závody formulí všech kategorií, tahačů, špičkových sporťáků, motorek či kamionů jsou velice populární i v našich končinách a není se čemu divit. V těchto sportech, snad až na formuli, jsme vždy byli úspěšní a jako národ máme řadu špičkových sportovců, kteří nejednou domů dovezli zlaté medaile a poháry. To se pak nejde divit, že jsou u nás oblíbené i motokáry, které sice na první pohled pro nezkušeného diváka nevzbuzuj příliš velký obdiv, ale jakmile si jednou takovou jízdu vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít jinak. Ano, na rozdíl kupříkladu od formule je možné si jízdu se špičkovou motokárou na vlastní kůži vyzkoušet. A je to opravdu neskutečná jízda.
závodník v autě

Samozřejmě, že se jako amatéři nemůžete přihlásit do řádného závodu, to by opravdu nešlo, ale okruhů, kde si můžete zajezdit jen tak v motokáře je v naší republice poměrně dost. Nemusíte se obávat toho, že byste tento stroj nedokázali uřídit. Jedná se o poměrně jednoduše zvládnutelné vozidlo, kvůli kterému nemusíte dělat žádné testy ani se zbytečně dlouho připravovat. V podstatě vám bude stačit, když budete vědět, kde je plyn a kde brzda. Pak už jen stačí kroutit volantem. Tak jednoduché to je. Žádnou převodovku ani další jiné ovládací prvky motokáry nemají.
motokárový závodník

Občas se projet motokárou rozhodně není nic, co by vám mělo ublížit. Nejedná se však o kdovíjak levný koníček. Jedna jízda vás vyjde cca na 300,- Kč, ne-li více. To by samo o sobě nebyla žádná hrůza, ale taková jízda obvykle trvá pouhopouhých deset minut, což není zrovna hodně. Když si tak budete chtít užívat rychlou jízdu například hodinu, přijde vás na to slušné peníze.
závody na motokárách
Co se týče vybavení, nemusíte mít nic extra. Bohatě postačí být vybaven homologovanou helmou, nic víc není potřeba. Nepotřebujete žádnou kombinézu. Budeme více než dostatečné, když přijdete v tričku a kalhotách, tedy v běžném oblečení.