Zboží

Jaká úskalí výkup luxusních hodinek skrývá?

V naší společnosti platí, že hodinky, zvláště ty luxusnější, jsou považovány za majetek s velkou citovou hodnotou. Je to věc, kterou chceme odkázat svým potomkům. Toto počínání má koneckonců tradici. Často se totiž dávají jako dárek při různých životních příležitostech, ať už je to životní jubileum či například promoce.
drahé značkové náramkové hodinky
Někdy se však může stát, že zabředneme do dluhů a jednou z mála možností, jak z nich vybřednout, je dát některé naše věci do zástavy, případně rovnou do výkupu. Obvykle se takto nejprve zbavujeme věcí, ke kterým nemáme takové pouto. Když však není zbytí, přijdou na řadu i hodinky.

A zde narazíme na pár věcí, na které se bude výkupčí ptát. Samozřejmostí https://valassky.denik.cz/zpravy_region/teply-obed-neni-pro-vsechny-zaky-samozrejmosti-20170821.html je stáří a u zvláště drahých značkových kousků i na původ zboží. Možné je, že bude chtít i důkaz o tom, že vám skutečně patří, například doklad o prodeji či originální balení.

Další věcí, kterou bude zkoumat, je jejich pravost. Je totiž důležité se přesvědčit, zda nejde o padělek z tržnice. Dále zhodnotí jejich celkový stav, tedy jak moc jsou obnošené, v jakém stavu je pásek a zda nejsou poškrábané. Všechny tyto věci samozřejmě srážejí cenu dolů.

Ovšem výkup luxusních hodinek se nemusí vztahovat pouze na nejnovější modely. Za luxusní mohou být považovány i některé historické kousky. Je možné, že jste nějaký takový zdědili po pradědečkovi a ani nevíte, jakou má dnes cenu. Proto je dobré se informovat například ve starožitnictví. Jak to však je, pokud chcete takovéto historické hodiny dát do výkupu? Je to samozřejmě možné, musíte však mít na paměti, že tyto zastavárny obvykle neprovozují odborníci.
staré luxusní hodinky v písku

Nakonec zbývá ještě otázka, kam naše vzácné hodinky, ať už moderní či starobylé, dát do výkupu? Jak již bylo řečeno, běžné zastavárny obvykle nedisponují dostatečně kvalifikovaným personálem pro zhodnocení takto exkluzivního zboží. Proto je mnohem lepší obrátit se přímo na firmy, které se výkupem luxusních hodinek přímo zabývají.

Rozhodně je však lepší do dluhů nespadnout a nemuset se vzdát předmětu, který pro nás může mít velkou citovou hodnotu. Proto vždy jednejte s rozmyslem, ať takováto rozhodnutí nemusíte dělat.