Děti

Jak je nezabít

Když jsou malé, tak jsou krásné, nevinné, kam je položíme, tam zůstanou a maximálně občas zabrečí. Máte-li trochu štěstí, tak máte usměvavé spavé miminko, které si nemůžete vynachválit. Obvykle se nám narozením dítěte splní to největší životní přání. Často pak přichází ještě druhé, třetí, čtvrté a tak dále, podle možností, plodnosti a chuti.
dětská ručička
Ale ať jste rodič od jednoho nebo vícero dětí, stejně se vám občas asi nevyhne nějaká ta krize. Tatínci to mají obvykle v tomto směru jednodušší, pokud panuje tedy v rodině tradiční vzorec, kdy otec vydělává a matka je doma s dítětem, případně pak později pracuje na snížený úvazek a vozí dítě do školky/školy a po koníčkách. Otec pak tráví s dítětem mnohem méně času, těší se na něj a místo výchovy většinou přichází na řadu hraní a dělání blbin. To se sice může o víkendu nebo o dovolených změnit, ale přesto nebývá pod takovou zátěží jako matka, která je s ním, hlavně v počátečních letech, 24 hodin denně.
Děti jsou rozkošné a hlavně jsou naše, často v nich vidíme i naše vlastnosti, které jsme jim geneticky předali, a hlavně nás dokážou neuvěřitelně napodobit. A to jak slovně, tak skutky. Málokdy si uvědomujeme, co všechno má od nás dítě vlastně odkoukané.
čmáranice a voskovky
Bohužel ne v každé rodině existuje někdo, kdo může matce s dítětem pomoci. Babička, teta, případně dobrá kamarádka. Často je matka s dítětem opravdu celé dny sama a nemůže se dočkat večera, často velmi pozdního, kdy přijde domů manžel. A pak aby se z toho ženská občas nezbláznila. Nesmíme v tomto případě zapomínat na duševní hygienu. Zkuste dodržet pár maličkostí, které vám celodenní pobyt s dítětem usnadní.
·         Najděte si sobecky čas na sebe
Ať se potomek vzteká nebo ne, vy chcete mít také čas na kávu, oblíbený časopis, internet. Malý se musí naučit, že po vás prostě chvíli nepoleze a bude si hrát sám.
·         Choďte hodně na čerstvý vzduch
·         Navštěvujte známé s dětmi nebo dětské kluby a kavárny
·         Dělejte hodně věcí s dítětem společně, abyste ho zaměstnaly