Krása

Domácí peeling od hlavy až k patě

Nelíbí se vám vaše pleť? Připadá vám unavená, šupinatá, nerovná, s ucpanými póry, s jemnými vrásky či pigmentovými skvrnami? Je prostě zjednodušeně řečeno nedokonalá? Pak je nejvyšší čas začít používat peeling, který díky pravidelné péči vaši pokožku prokrví, vyhladí, vyživí a doslova rozzáří.

Peelingů je dnes na trhu nepřeberné množství, takže si každý vybere přesně podle jeho požadavků. Komu se ale nechce utrácet velké peníze za kosmetiku, může si peeling jednoduše vyrobit doma ze surovin, které jistě najdete v každé spíži. Jeho výhodou je nejen nízká cena, ale také to, že přesně víte, co peeling obsahuje. Přizpůsobit si ho můžete vždy podle vašich momentálních požadavků vaší pleti.

Nezapomeňte, že užívání peelingu má vždy svá pravidla. Pokud je nedodržíte, můžete své pleti uškodit. Proto peeling užívejtemaximálně jednou týdně, a to vždy na vyčištěnou a vlhkou pleť. Samotný peeling pak provádějte krouživými pohyby pomocí prstů.

·         Peeling na obličej
Protože je kůže na obličeji, dekoltu a krku velmi jemná, vybíráme na ni jemné prostředky, které ji šetrně zbaví odumřelých buněk. Ideální na domácí peeling je mletá káva, jemná zrnka nejenže odstraní z kůže nečistoty, alekofein navíc pomáhá proti otokům. Jednu lžičku kávy přidejte do svého oblíbeného odličovacího mléka či oleje a promíchejte.

·         Cukrový peeling na tělo
Na zbytek těla nemusí být peeling tak jemný, proto nám postačí obyčejný cukr. Ten smíchejte se sprchovým gelem v poměru 1:1. Přípravek si udělejte vždy před použitím, aby se vám cukr příliš nerozpustil.

·         Peeling na chodidla
Na chodidla si připravte solný peeling, který je velmi příjemný a ozdravující. Půl skleničky olivového oleje smíchejte se třemi lžícemi soli. Vytvořte si kaši, kterou nanášejte na chodidla a nárty. Masáž provádějte několik minut, poté nohy opláchněte a namažte vyživujícím krémem.