Máte nadváhu? Neváhejte a využijte tuto skutečnost k velké změně ve vašem životě! Vždyť na hubnutí se můžete i těšit! Stačí vykročit tou pravou nohou k lepšímu jídelníčku, a také k lepšímu životu.
Lidé, kteří mají optimální hmotnost a pohybem vypracované křivky jsou pro ostatní přitažliví, atraktivní, jsou žádaní. Mohou si na sebe obléknout cokoli, a vždy budou vypadat skvěle. A hlavně se ve svém těle výborně cítí. Staňte se také jedním z nich a užijte si tu změnu také vy!hlad, muž jí sušenku
Ovšem pozor, ještě před tím, než se do této velké proměny pustíte, byste si měli všechno důkladně promyslet. Nejprve byste si měli zjistit, jaká je vaše ideální zdravá váha, a kolik kilogramů by pro vás bylo optimální zhubnout.
To zjistíte snadno a rychle s pomocí kalkulačky BMI. BMI je index tělesné hmotnosti, který vypovídá o tom, jak je na tom vaše váha v poměru k vaší tělesné výšce. Tímto způsobem je možné jednoduše porovnávat hmotnosti různých lidí, a také snadno určit, jak si vy sami stojíte, tedy zda je vaše hmotnost ideální a zdravá, anebo zda naopak trpíte nadváhou či podváhou.
Výsledný postup je samozřejmě také poměrně jasný: ten, kdo má podváhu, by měl pořádně a pravidelně jíst, ten s nadváhou by měl konzumaci jídla rozumně omezit.
Jenže zatímco se pořádně najíst nedělá lidem zpravidla žádné potíže (pokud netrpí poruchou příjmu potravy), tak naopak držet a vydržet dietu může být pro mnohé nadlidský úkol.dortíky, kalorie, nezdravé jídlo
Velkým problémem může být i to, když si lidé vyberou špatný postup, tedy dietu, která ve skutečnosti vůbec nefunguje. Hubnutí totiž není jen o prostém omezení příjmu potravy, ale o chytrém stravování. O takovém, které vás plně zasytí, a přitom vám poskytne jen tolik energie, aby tělo spalovalo tukové polštáře, a vy jste začali efektivně hubnout. A to tak, že se nejen nadváhy zbavíte, ale že si zdravou váhu dokážete i nadále trvale udržet.