LED žárovky, pásky, panely, reflektory – nepřeberné množství variací využití

Led diodová světla vzhledem k jejich tvarové variabilitě lze využít v tolika zajímavých řešeních. Stačí jen popustit trochu uzdu fantazii.

Osvětlení schodiště a příjezdové cesty

Máte-li postavený dům ve svahu a vstupujete-li do terasovitě řešené zahrady, stačí nasvítit cestu LED diodovými pásky. Ty lze montovat i pod jednotlivé kamenné bloky schodů. A výhody? Pásky, LED žárovky Praha, napájecí adaptér a ovládací pohybové čidlo, nebo fotobuňka nejsou drahé. Diody snesou i extrémní povětrnostní zátěž – silné mrazy, déšť a sníh. Osvětlení působí harmonicky, není rušivé, a je účelné.
ruční osvětlení.jpg

Skalničky, bazénky, fontány

Osvětlování zahrady – o něčem takovém snili zahrádkáři ještě před dvaceti lety. Takové možnosti, jaké mají dnes, tehdy neexistovaly. Nízké pořizovací náklady a především levný provoz diodových světel, navíc v pestrých možnostech barevného spektra, co víc si přát. Snad jen hodně jasných teplých letních nocí, kdy se krása skalniček, fontán a vzrostlých keřů na zahradách vychutnává nejvíc.
led žárovky.jpg

Snowboard a skateboard

To není jen sport, ale životní styl. Vyzdobit prkno lze pochopitelně docela snadno svépomocí a není k tomu třeba žádných extra znalostí elektrotechniky. Inspiraci lze ovšem najít i na Internetu. V Japonsku takové speciální snowboardy pro noční pohyb ve snowparku již otestovali. Byly synchronizovatelné se smartphonem pomocí bluetooth rozhraní a bateriový zdroj zvládal divokou světelnou produkci sladěnou v hudebním rytmu provádět zhruba půl hodiny při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

hearthstone-336x280.jpg

Umělá denní obloha

Je prokazatelné, že lidé se lépe cítí vždy, když mají možnost spatřit nad sebou, alespoň průzorem z okna, modrou oblohu. Modrá barva nás zkrátka oslovuje a motivuje k tvůrčí činnosti. S podobným řešením se můžete setkat u některých výrobců LED panelů, kteří nabízí pokrýt jimi celou plochu stropu místností, přičemž se jednotlivé desky skládají jako mozaika, aby napodobily průzor směrem k nebesům. Panely jsou jakousi podsvícenou fotografií nebeské oblohy v kombinaci s korunami stromů a vizuální efekt je velice působivý.

LED pásky pro chodce, cyklisty, a koně

Diody se uplatní i v bezpečnosti silničního provozu. Zlaté pravidlo vidět a být viděn zkrátka platí i pro chodce a cyklisty. Na trhu jsou dnes již běžně k mání speciální návleky, čepice, vesty, nejen reflexní, ale i se svítícími nebo blikajícími diodami. Dokonce jimi můžete vyzdobit i koně při vyjížďkách – inspirovat se můžete policejními patrolami z amerického kontinentu, kde se taková světla na koních objevují velice často.

LED žárovky, pásky, panely, reflektory – nepřeberné množství variací využití
Ohodnoťte příspěvek