Držte se správného postupu

Jestliže od svého známého uslyšíte, že je něco vážně dobré a kvalitní, začnete se o to víc zajímat. Začnete si zjišťovat, zda to něco by se mohlo hodit i Vám. To je normální lidská zvídavost a přirozený povahový rys člověka něco vlastnit. Zvláště, když už to vlastní i Váš známý.

evoluce

V případě podnikatelů můžeme být konkrétnější.
Denně každý podnikatel řeší zakázky pro svou firmu. Jeho výroba nesmí stát, jinak by svým zaměstnancům nemohl zaplatit řádnou mzdu, ale také něco navíc, když se obchody hýbou.
Jste-li podnikatel a dozvěděl jste se o serveru, který zprostředkovává vazby mezi zadavateli a dodavateli, určitě Vám epoptávka recenze bude jen ku prospěchu.
Nač platit za něco, o čem nic nevíte. Určitě nemáte peníze na vyhazování, a proto je zcela přirozené, že se budete zajímat o to, zda se Vám registrace do databáze poptávajících, ale i dodavatelů může vyplatit.
Zůstaňte u takového postupu, než registraci provedete. Je to velmi rozumné.

Informace dostanete zdarma

hodnocení
V dnešním světě se traduje, že informace jsou drahé. V našem případě se není čeho obávat. Informace o tom, jak si stojí zavedená, nebo začínající firma, máte k dispozici zcela zdarma.
Cožpak Vaše firma nemá na firemních stránkách zavedené diskuzní vlákno, které se týká Vašich produktů? Nebo Vašeho přístupu k zákazníkům?
Ale vraťme se k serveru, který nyní řešíte Vy.
Podívejte se na epoptávku recenzi, která zahrnuje posouzení společnosti, vlastními zákazníky.

laptop
Co od takové společnosti očekáváte Vy v recenzi sebe sama?
·         Počet kladně vyřízených zakázek.
·         Má server i záporná hodnocení?
·         Jak rychle pracuje na zakázkách?
·         Jak složité je zadání zakázky?
Pokud budete mít jasno, nechte si operátorem vysvětlit i zbytek, který se v hodnocení uživateli neobjevuje. Teprve potom nadejde ona rozhodná chvíle, kdy rozšíříte řady spokojených uživatelů.

Drobnost pro každého

Být majitelem vlastního bazénu je velkou výhodou, to Vám snad každý potvrdí. Přeci jenom koupání totiž dokáže člověku navodit mnohem lepší náladu a více pohody. V létě si díky němu můžete odpočinout od velkých veder a všechny trable alespoň na chvíli hodit za hlavu. Problém je ovšem ten, že po napuštění či chladnějších dnech bývá voda nepříjemně studená. Jak tedy můžete zjistit, zda je voda ohřátá tak, aby se v ní dalo příjemně koupat? To můžete zjistit právě díky Bazénkvalitnímu bazénovému teploměru, který Vám vždy sdělí, kolik stupňů voda má a zda je vhodná ke koupání.
krokodýl

Mějte přehled o stavu vody

Díky tomu budete mít přehled o tom, jak na tom voda vlastně je a zda má cenu se převlékat do plavek. Dětem většinou nízké teploty nijak nevadí, dospělí jsou na ně ovšem rozhodně háklivější a citlivější. A proto se vyplatí mít bazénový teploměr vždy po ruce.

Důležité hodnoty

Teplotu vody můžete sledovat také z dlouhodobého hlediska, její hodnoty si zapisovat a vést si přehled o tom, kdy na tom byla voda vlastně nejlépe. V dnešní době si navíc můžete vybírat ze široké škály různých měřících zařízení, které Vám vždy přesně sdělí, kolik stupňů voda má. Samozřejmě, že to, kolik má voda stupňů, nemá vliv pouze na Vaši pohodu při koupání, ale může to mít také velký vliv na různé děje, které by mohly ve vodě probíhat a mít vliv na její kvalitu. Ať už si tedy chcete pořídit takové zařízení z jakéhokoliv důvodu, zajisté hledáte něco, co bude přehledné a snadno se to bude používat. Díky takovému zařízení tedy vždy budete mít přehled právě o tom, jak na tom voda je a zda se do ní můžete bez obav ponořit a užívat si koupání skutečně na maximum. 

Účinky mléčných výrobků na pleť – škodlivé či ne?

Výživoví specialisté se shodují na tom, že čas od času společnosti přiřkne nějaké potravině vlastnosti, které daná věc vůbec nemá. Buďto ji vychválí do nebes (něco podobného se právě teď provádí s přípravkem na hydrataci, říká se mu kokosový olej), nebo ho prakticky démonizují. Na této straně houpačky se právě teď nachází kravské mléko produkty, které se z něj vyrábějí, ať už to jsou sýry, jogurty nebo smetany. Je na tomto mléčném obvinění něco pravdy? Zeptali jsme se dermatologů.
lití mléka
Podle výživových specialistů na tohle neexistuje univerzální odpověď. Neexistuje způsob, jakým by se mělo doporučit, kolik mléka denně vypít, jelikož každý organismus si sám řekne, co potřebuje a jaké je ideální množství. Poslouchejte svoje chutě, věnujte pozornost tomu, co vám napovídá vaše tělo samotné. Navíc každý reaguje na různé potraviny různým způsobem.

Jak to ověřit sami na sobě?
Jediný způsob, jak si účinek mléka na vlastní pokožce vyzkoušet, je vysadit veškeré mléčné výrobky alespoň na dva týdny. Sami pak uvidíte, jaký účinek to na vás mělo.

Jsou lidé, kteří tvrdí, že omezení mléčných výrobků jim zlepšilo pleť. Přestali je jíst úplně, nebo začali dávat pozor, jaké alternativy za mléčné výrobky volí. Drželi-li se organických potravin, akné se výrazně zlepšilo. Tato teorie ale není vědecky podložená a jedná se pouze o amatérské pokusy.
opalovací krém na noze
Výživoví specialisté ale varují, že nemáte čekat zázraky. To, co jednomu může způsobovat mléku, způsobuje dalšímu cukr. Zkrátka a dobře, existují typy potravin, respektive chemické látky, které se do nich při výrobě přidávají, které vašemu tělu neprospívají. Které to jsou a které mohou zrovna za to, že vám způsobují akné nebo naopak pomáhají v boji proti nim, je zcela individuální záležitost, která nemá žádný ověřený závěr.

Zkrášlovací rituály

Každodenní úsilí, to je tajemství krásy, které je běžně považována za přirozenou. A také jsou to často věci, o kterých se na veřejnosti nemluví a spousta žen se k tomu ze studu nepřizná. O jakých zkrášlovacích rituálech je řeč? To se různí.
kosmetické přípravky
Jak zůstáváme krásné, i když je to proti přírodě

1.       Ochlupení na palcích u nohou
Bohužel jsou místa, na kterých se vyskytují chloupky, které nejsou tak obvyklé. U žen je to tvář, ale také nárty nebo patce u nohou. Řešení? Klasická žiletka, depilační strojek nebo voskový pásek.

2.       Ochlupení na bradě nebo pod nosem
Častý problém, se kterým se potýká více žen, než si myslíte. Chloupky na tváři jsou způsobené hormonální nerovnováhou a mohou se objevit v jakémkoli věku. Hormony bohužel neovlivníte nijak, ale pokud se jedná o náhlý výskyt ochlupení na tváři, měly byste určitě navštívit svého gynekologa a nechat si zkontrolovat funkci vaječníků. Také není a škodu nechat si zkontrolovat štítnou žlázu.

3.       Pupínky na tváři
Nejlepší lék? Krém na opruzeniny a dětský olej – ten totiž obsahuje vysoké procento zinku, který má pozitivní účinek na poškozenou pleť a akné.

4.       Pleťová maska
Nádhernou pokožku, kterou maskujeme za přírodní, upravujeme pomocí hydratačních přípravků a pleťových masek. Nejraději si je uděláme doma, a to z citronu, droždí, rozmarýnu nebo levandule.

5.       Proti kruhům pod očima
Tajemství krásné pokožky tváře modelek? Krém na hemeroidy. Ne, nežertujeme, tento krém snižuje propustnost v žilkách pod kůží a napíná cévní stěny. Má stahující účinky, proto vyhlazuje tmavé kruhy pod očima tak dokonale. Musíte být ale opatrné v oblasti okolo očí – dostane-li se vám krém do oka, musíte jej okamžitě vypláchnout vodou a osušit, nejlépe to proveďte několikrát za sebou a pro jistotu vyhledejte pomoc lékaře.
kosmetické pomůcky
6.       Celulitida
Věříte krémům a přípravkům z reklam, které slibují, že vám proti pomerančové kůži pomohou? Věřte, není to pravda, jde jen o reklamní trik. Jediné, co na tyto problémy platí, je zdravý jídelníček a pravidelné cvičení. Co pro to můžete udělat navíc? Masírovat. Pokud každý den budete své tělo hýčkat, dotýkat se ho a promasírovat, tukové zásoby pod kůží se mohou zpevnit a vaše pokožka natáhnout.

Kosmetika pro noční péči

Spánek je nejpřirozenější způsob regenerace nejenom pro naši mysl, ale také pro tělo. Čím stresovější den, tím delší bychom si měli dopřát spánek.
duhové oko
Ale hektické jednadvacáté století relaxaci nepřeje a na dlouhý spánek bohužel má čas jenom málokdo. Jak si tedy dopomoci ke zdravé a svěží pleti? Nechali jsme si poradit kosmetičkami z Koreje. Proč? Protože to jsou právě Korejky, které jsou známé zdravou a pružnou pletí, na která vypadá mladistvě a krásně.

Pleť je závislá na kvalitním spánku – jak to funguje?
Ve spánku se v našem těle uvolňuje melatonin, což je hormon, který podporuje regeneraci pleti, což znamená, že je pokožka hebká, mladistvá a pevná. Tvorba melatoninu a jeho vypouštění do organismu s přibývajícím věkem klesá. Čím méně spíme, tím více se v těle tvoří škodlivého kortizolu, který má za následek povadlou pleť, kruhy pod očima, ale také vrásky. Dermatologové radí alespoň šest hodin spánku denně, ideálních je však osm až deset. Máte-li možnost si přes den zdřímnout, neváhejte. Nejlepší je spánek ve tmě, podporuje to tvorbu melatoninu. Vypněte světla a zatáhněte žaluzie či rolety.

·         Vyčistěte si pleť před spaním
Chcete-li své pleti ke zdraví a čistotě dopomoci, určitě byste neměly podceňovat péči o oči. V noci naše pokožka zpracovává hydratační látky nejlépe, a to na místech, která jsou nejcitlivější. Pokožka okolo očí, brada, nos, ale také pokožka mezi obočím a těsně nad ním. Nebojte se intenzivnější péče, vyčistěte si pokožku tonikem a naneste na ni poté hydratační mléko, určené k nočnímu použití.

·         Jak na svěží pleť?
Máte-li alespoň jednou nebo dvakrát týdně čas, používejte peeling. Vyčistí póry, odstraní odumřelé buňky z horní části pokožky, minimalizuje tvorbu vrásek. Důležitá jsou také nejrůznější séra na podporu regenerace pokožky tváře. Obsahuje různé vitamíny i minerály.
pleťová maska
·         Co soudí Korejky?
Noční masky. Nanášejí se večer po peelingu, očištění tonikem i nanesením lehkého hydratačního nočního krému. Pak naneste noční masku a jděte spát. Přípravek se vstřebá, pokožku nijak nezatíží a při pravidelném používání bude pleť pevná a jemná. Na rozdíl od krémů není maska mastná, takže se rychle vstřebá.

Vaše dítě jde do školky

Pro některé děti je přechod do školky samozřejmý a jednoduchý. Nemusí se na něj nijak zvlášť připravovat, do školky se těší a od maminy odcházejí bez problémů. Jiná skupina dětí se těší také, ovšem mají ještě menší problém odloučení se od maminky a zpočátku jsou nejisté, protože nevědí, co od školky očekávat.
dětské hřiště vedle školky
A další skupinou dětí jsou ty, které se do školky nijak zvlášť netěší, doma se jim líbí a své vrstevníky nevyhledávají. I tyto děti však dříve nebo později do školky nastoupit musí. Od rou 2017 je povinný poslední rok školky. Než děti půjdou do školy, musí tedy alespoň rok ve školce absolvovat.  Z mnoha důvodů je to pro děti lepší a samozřejmě jsou možné i výjimky.

Co dělat

–          Loučit se věcně a rychle
–          Vysvětlit, co se bude dít – ve školce si děti hrají, chodí ven atd.
–          Ukázat denní harmonogram- klidně na papír namalovat denní cykly- příchod do školky – hraní si- svačina – procházka- oběd- přichází rodič pro dítě
–          Již před školkou se stýkat s jinými dětmi, aby se dítě naučilo mluvit s vrstevníky
–          Hrát si na školku již doma
kostky na hraní

Co nedělat

–          Dlouhé loučení
–          Přenášení lítosti na dítě (mamince se bude také stýskat)
–          Ukazování chyb učitelek
–          Poštvávání na ostatní děti
–          Strašit školkou – známé věty typu – však oni si tě ve školce srovnají atd.
–          Používat při loučení věty – to vydržíš…

I když možná uděláte vše správně a budete svědomitě své dítě na školku připravovat, dočkáte se různých potíží a třeba i slziček při loučení. Každé dítě potřebuje jiný čas pro vyrovnání se s novou situací. Myslete vždy i na to, jak těžké je pro dospělého, když má jít do nového kolektivu, do nového zaměstnání.
holčičky ze školky
Dítě ve školce čeká spoustu nových a různých dětí, nové autority v podobě vychovatelek a nová pravidla, která se bude muset naučit dodržovat. S tím vším je potřeba se vyrovnat a s tím vším musí mít vaše dítě čas se sžít. 

Jak uspořádat dětskou oslavu jednoduše a levně

Není to tak náročné, jak se vám může na začátku zdát.  Stačí jen dodržet pár jednoduchých pravidel. Mnoho věcí nemusíte kupovat, můžete je vyrobit. Malé děti nemají přehled o cenách a nejsou příliš nároční na profesionální vzhled, využijte toho.
dětská oslava

Co nakoupit na oslavu

Podívejte se na svět dětskýma očima. Malé děti ocení především vše barevné a blýskavé. Mají rádi, když je něčeho hodně. A nezáleží jim už tolik na tom, jestli je hodně drahých věcí či levných, jak někdy milně dospělí předpokládají. Nemusíte kupovat drahé čepičky, vyrobte je z barevného papíru.  Stejně tak ozdoby nemusí být nijak drahé, pořiďte nejlevnější barevné balónky a rozvěste je po domě, děti budou nadšeny.

Dort

Stejně tak i dort nemusí být kupovaný od profesionálů. Malým dětem je jedno, jestli dort vyráběla známá cukrářka a stál 2000,- Kč nebo jestli je domácí výroby. Udělejte dort takový, aby dětem chutnal a pokud se bojíte, že ho nebudete umět hezky ozdobit, dejte na krém třeba lentilky. Dětem se bude líbit barevný dort a vy ušetříte nemálo peněz. Dort od maminky chutná nejlépe, i kdyby jeho vzhled nebyl dokonalý.

Na co nesmíte zapomenout

Na dětskou oslavu je potřeba vymyslet pár jednoduchých soutěží a her. Vzpomeňte si na své dětství, co vás nejvíce bavilo. Házení balónků na terč baví děti mnoho let, stejně tak i bublifuky a vyrábění. Výhodu máte, pokud narozeninovou oslavu připravujete v létě. Hned se vám otevře další kategorie soutěží- skok do dálky, skákání přes švihadlo, skákání v pytlích, hry na schovávanou, hledání pokladu a jiné. Pokud vám ale nevyšlo počasí a venku je zima, můžete s dětmi vyrábět.
oslava dětských narozenin
V období velikonoc jim třeba rozdejte trochu hlíny a květináč (stačí levný plastový, ve kterém se prodávají balkonové květiny a obvykle se po přesazení vyhazují). Květináč si polepí třeba alobalem, barevnou mašlí a nasypou osení. Hned mají suvenýr domů a ještě jim za pár dní vyroste travička. Pokud dětem vymyslíte jakoukoli zábavu, budou za ni vděčni.

Vyberte ty správné kroužky pro vaše děti

Chcete-li vybrat kroužek pro své dítě, je dobré hledat takové, které budou úměrné jeho věku. Vysnili jste si, že váš syn bude umět hrát na kytaru a nejradši byste mu ji dali do ruky co nejdříve? Sotva něco udrží v rukou, koupili jste mu dětskou hračku připomínající kytaru. U této hračky ale ať také co nejdéle zůstane. 
holka hraje na flétnu
Skutečnou kytaru mu dejte do ruky nejdříve v deseti letech, kdy bude umět lépe automatizovat své pohyby. Podobně je to i s jinými kroužky.  Nespěchejte na dítě a vyberte mu kroužek úměrně jeho věku. I pro nejmenší děti je mnoho vhodných aktivit.

Je důležité, aby byl kroužek v blízkosti vašeho bydliště, školy, školky nebo zaměstnání. Pro nikoho není dobré, když musí dojíždět. Malé děti budete vozit vy, větší se pak budou trápit ve veřejné dopravě.

Většina kroužků půjde jistě sehnat v nejbližším městě a není třeba trávit hodiny dojížděním.  Ze začátku vám to možná obtěžující připadat nebude, ale časem se vám dojíždění zprotiví a dítěti se dojížděním může zprotivit i celý kroužek.

Nechte vybrat své děti. Samozřejmě, že jejich rozhodnutí musíte trochu korigovat, ale měly by mi při výběru rozhodně nějaké slovo. Pokud vám řeknou, že na housle chodit nechtějí a ani po vašem vysvětlování, jak je zrovna tento kroužek užitečný a nejlepší, je nepřesvědčíte, dejte tomu čas. Nebo jim dejte čas na zkoušku. Mnoho kroužků nabízí hodinu, dvě i tři na vyzkoušení.  Pokud se dítěti kroužek skutečně nebude líbit, často nemusíte ani platit.  
dítě fotbalista
Počet kroužků také pečlivě zvažte. Není potřeba soutěžit se sousedovými dětmi, kdo bude mít více kroužků. Je potřeba kroužky přizpůsobit potřebám svého dítěte.  A nezapomínejte, že je důležité děti nepřetěžovat. Měli by mít i svůj vlastní volný čas, kdy si budou hrát sami na zahradě či v pokoji.  Bez organizace, bez náplně, kterou mu určuje někdo dospělí. Naučí se tak být sami se sebou. Tuto získanou vlastnost pak ocení i v dospělosti.

Ekonomická situace vysokoškolských studentů

Podle výzkumu, který letos provedla společnosti Eurostudent VI., se více než šestnáct procent studentů univerzitních bakalářských a magisterských programů potýká s osobní ekonomickou situací. Dotázáno bylo na 16 650 studentů veřejných státních a také soukromých univerzit a vysokých škol.
studentka v knihovně
Starší 26 let
Výzkum ukázal, že až 50% studentů, kteří studují magisterské či bakalářské programy, mají problémy vyjít s penězi, které mají na měsíc. Může to být způsobeno i tím, že po dovršení věku dvaceti šesti let lidé přicházejí o některé výhody, jako jsou slevy u dopravců, ale také slevy v nejrůznějších obchodech nebo slevy na kulturní a sportovní akce. S tím také souvisí fakt, že většina těchto lidí si musí platit poplatky za studium nebo poplatky za jeho prodloužení.

Největší potíže mají umělci
Problémy s penězi mladší šestadvaceti let mají hlavně studenti ze sociálně slabších rodin, ale také lidé, jejichž rodiče nemají vysokoškolské vzdělání. Také ale záleží, zda žijí s rodiči, nebo studují v jiném městě a bydlí na koleji.

Ekonomická situace podle oborů
Ke studiu potřebují průměrně 9 113 korun. A zatímco medikové mají k dispozici pouze něco málo přes sedm tisíc, budoucí právnící se mohou pochlubit téměř jedenácti tisíci měsíčně, s nimiž hospodaří. Tradičně mají největší finanční problémy studenti  uměleckých oborů.
student v oblečení na promoci
Brigády a práce
Peníze získávají převážně od rodičů případně partnerů, naprostá většina z nich si ale snaží přivydělávat alespoň brigádou. Z toho se dá usuzovat, že medikové, kteří mají nejméně času kvůli náročnosti studia, si nemohou tak často přivydělávat. Zato právníci, kteří mají praxi od třetího ročníku povinnou jako koncipienti ve firmách, mají práci na částečný úvazek jistou. Naproti tomu studenti filozofických, sociálních a uměleckých fakult se většinou pohybují v brigádách zcela mimo jejich obor.

Absolventi neumí anglicky

V dnešním světě je angličtina základ, na tom se jednoduše všichni shodneme. Ať už chceme nebo ne, pokud mluvíte anglicky na komunikační úrovni (jedná se o úroveň B1, tedy úroveň státní maturity, B2, úroveň certifikátu FCE), máte mnohem větší šanci na zaměstnání, a také samozřejmě na vyšší pozici a tím také dosáhnete na vyšší platové ohodnocení.
učební pomůcky na angličtinu
Státem garantovaná úroveň anglického jazyka
Státní maturita byla u nás zavedena povinně pro všechny střední školy a učňovské obory s maturitou před šesti lety, přesto se ukázalo, že absolventská úroveň angličtiny je stále nedostačující. Nedostatečná jazyková připravenost  je samozřejmě problém mnoha společností a firem, které uvádějí znalost anglického jazyka na komunikační úrovni jako základní požadavek.

Globalizace
S globalizací souvisí i fakt, že se v republice nachází mnoho zahraničních firem, zdaleka ne jenom těch britských nebo amerických či kanadských, ale firem, které používají angličtinu na bázi dorozumívání se, tedy jako třetí, komunikační jazyk, pokud je například majitel firmy Švéd, ale má šéfy poboček ve Francii, Rakousku, Itálii a Česku.

Stále menší požadavky
Aby firmy dokázaly obsadit nabízená volná pracovní místa, kvůli nedostatkům ve vzdělání, které měl stát garantovat příčkou státní maturity, která je z velké většiny z angličtiny povinná (alternuje s matematikou), musejí neustále snižovat své nároky, což samozřejmě odpovídá i snižující se kvalitě a výkonu těchto firem.

Společnosti, které stojí na vytváření týmů nebo pracují mezistátně, tak nemohou české a třeba ve svém oboru nadané studentky angažovat kvůli jazykové bariéře, kterou by tím vytvořili mezi spolupracovníky v týmu.
Znalost alespoň jednoho cizího jazyka je základem pro přijetí do nadnárodních firem.
studenti při promoci
Školy si sypou popel na hlavu
Dokonce i rektoři univerzit doznávají, že o tomto nedostatku svých absolventů vědí, a přiznávají, že je třeba s tímto ostudným faktem něco dělat. Navrhují povinnou výuku cizího jazyka, ale také chtějí klást důraz na pobyt studentů v zahraničí.