První knihu jsem napsal

Po přečtení článku, který vyšel v internetovém magazínu, se mi vrátila vzpomínka na dětství, stráveném v babiččině knihkupectví. Asi od tří let mě brávala přímo ze školky do svého království a během zimních měsíců jsem trávil odpoledne ve společnosti knížek. Pokud nebyl v knihkupectví zrovna žádný zákazník, babička mi čítávala. Vzala si mě na kolena a cestovali jsme spolu do pohádkových říší. Kolem čtyř let jsem už uměl celou abecedu a snažil se dávat písmena k sobě tak, aby dávala smysl. Nesmírně mě to bavilo. V tu dobu jsem také rád kreslil. Byla to moje nejmilejší činnost. V pěti letech jsem už byl schopen psaného projevu. Sice se v něm objevovaly pravopisné chyby, ale to mi vůbec nevadilo. Ani mým prvním čtenářům.

obchod s knihami
 

V pěti letech

 
Jestli tenkrát byla impulzem k napsání mé první knížkykniha Bohumila Říhy – Honzíkova cesta, nebo to byla jiná, už nevím přesně. Ale podle toho, že jsem na závěr napsal v doslovu i několik vět o autorovi, byla to myslím ona. Svoji první knížku mám dodnes schovanou. Babička mi ji pomohla, pomocí barevného provázku svázat, a protože jsem rád kreslil, doplnil jsem ji i ilustracemi. Dodnes si vzpomínám na pýchu v babiččiných očích, když ji ukazovala svým zákazníkům. Až dneska chápu, jakou radost ve výchově vnuka prožívala.

psaní

Zasela semínko a ono vyklíčilo. Psaní se mi od té doby stalo největší životní radostí. Během základní školy jsem dal dohromady pár nadšených spolužáků a začali jsme vydávat školní časopis. Většina příspěvků byla mých. Na střední škole mi už vyšlo několik povídek i v časopisech. A volba vysoké školy už byla samozřejmá – žurnalistika. Dnes už mám na kontě několik knížek a potvrzuji titulek v internetovém magazínu – knihy – dobrodružství v pohodlí domovaa. Někdy ho prožiju jako autor, jindy jako čtenář. Ale vždy stojí zato!

Vyberte správnou podlahu do dětské ložnice

Děti jsou na kvalitu a druhy materiálu velmi citlivé, obzvláště pokud se jedná například o podlahu.  Na podlaze si hrají, lezou po ní a mnohdy z ní i jedí jídlo. Daleko častěji navíc přicházejí do kontaktu s povrchem podlahy bosými chodidly a dlaněmi. Ale sedět celý den na tvrdé studené podlaze není pro dítě nic příjemného ani prospěšného, obzvláště když na takovéhle podlaze upadne.
hra s bagrem
Podle čeho tedy vybírat?
1.       Teplota
Podlahy se obecně dají rozdělit na teplé a studené. Záleží na tom kolik tepla podlaha odebere z bosého chodidla (popř. dlaně) při kontaktu s jejím povrchem. Není to však žádná věda, sami poznáte, že kamenné dlaždice studí daleko víc, než třeba dřevo. Do dětské ložnice byste rozhodně měli vybírat teplé druhy podlah. Jedná se o koberec, dřevo, lino nebo i marmoleum. Pokud navíc pokojíček vybavíte podlahovým topením, určitě neuděláte chybu (jen dejte pozor, aby zvolená podlahová krytina podlahové vytápění snášela).
2.       Povrch
Vzhledem k tomu, že děti po podlaze rády lezou a pobíhají, je vhodné zvolit materiál, který neklouže a není tvrdý. Měl by se také dát dobře čistit. Ideální je v tomto smyslu marmoleum, které se hojně využívá do nově vyprojektovaných mateřských školek. Marmoleum je příjemné na dotek, neklouže a navíc je vhodné i pro alergiky, protože se snadno čistí. K zahození ale není ani dřevěná podlaha či koberec (zde však pozor na alergie).
3.       Barevnost
Děti barvy milují, navíc vzory na podlaze mohou stimulovat jejich fantazii a kreativitu. Dobré je volit světlejší pastelové barvy, které jsou příjemné lidskému oku a, hlavně v případě teplých odstínů, navozují dobrou náladu. Syté barvy je vhodné používat střídměji a hlavně v místě, kde si dítě bude hrát. Nebojte se různých vzorů, protože v dětské mysli se mohou ornamenty proměnit v exotická zvířata, puntíky v bublinky ve vodě nebo kostkovaný dekor v bludiště.
4.       Zónování
Každý správně navržený dětský pokoj by měl být rozdělen na několik zón, tomu může napomoci i změna povrchu podlahy. Jde hlavně o zónu klidovou (kde se odpočívá) a zónu aktivní (kde si dítě hraje). Kdybychom například použili jako hlavní materiál podlahy dřevěné lamely, můžeme do hracího koutku a před postýlku položit koberec, ten by měl být zespodu opatřen protiskluznými prvky. Do hracího koutku se dají také umístit polyethylénové pěnové puzzle, které si dítě může samo kdykoliv přestavět a zahrnout je do své hry. Některé puzzle navíc umožňují stavět prostorově, takže se mohou proměnit v dlouhý tunel pro autíčka nebo v ohrádku pro plyšová zvířátka.
kluk v brýlích a klobouku
Pokud máte možnost, můžete si nechat podobným způsobem rozzónovat i podlahové topení. Podlaha pak bude chladnější v místě, kde se spí a naopak v aktivní zóně se teplo bude akumulovat.

Nic není zadarmo

Snad každý moc dobře ví, že v dnešní době není nic zadarmo. Ať už si chcete pořídit cokoliv, rozhodně je Vám jasné, že Vás to bude něco stát. S financemi se tedy vyplatí jednat zodpovědně a vše si nejdříve pořádně promyslet. Občas se ale člověk dostane do situace, ve které by potřeboval peníze půjčit. Jak se k něčemu takovému postavit?
Pokud máte pocit, že jsou banky ideální volbou, rozhodně byste neměli zapomínat na jednu skutečnost, a to na to, že budete muset projít mnoha přísnými kontrolami, abyste se peněz vůbec dočkali.

domky

Může to jít i jednodušeji

Jestli se Vám takové řešení zrovna dvakrát nezamlouvá, tak nemusíte být nešťastní, protože je tu mnoho dalších možností, na které se můžete kdykoliv spolehnout. Nebankovní společnosti Vám mohou nabídnout takovou půjčku, se kterou budete zaručeně spokojeni.
Třeba taková americká nebankovní hypotéka je velice oblíbená a spoléhá se na ni velké množství jedinců. A proto si můžete být jistí tím, že s ní budete spokojeni i Vy. Jedná se o půjčku, která se dá velice snadno získat, stačí, když splníte jednu podmínku. Potom už si můžete podmínky vybírat Vy.

kuchyň

Aby Vám vše vyhovovalo

A o jakou podmínku se vlastně jedná? Je nutné se zaručit nemovitostí. Pokud ovšem tuto podmínku splníte, tak si můžete být jistí tím, že se peněz dočkáte, a to velice snadno a rychle. Věřte tedy tomu, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, protože se dočkáte peněz, které potřebujete. Navíc si budete moct vybírat z mnoha možností, takže pokud nebudete chtít dokládat svoje příjmy nebo byste se rádi vyhnuli kontrolám registrů, rozhodně to není nemožné. A proto toho kdykoliv a bez obav využijte.

Neštovice, spála, angína – strašák našich školek

Jistě mi mnoho rodičů dá v jedné věci za pravdu. Dokud je naše dítě doma, nebo chodí maximálně na hřiště před dům, tak je zdravé. Jakmile nastoupí do školky, je zle. Jedna nemoc střídá druhou. Až máme někdy strach, jestli se nemůže jednat o něco vážnějšího. Není přeci možné, že bylo to naše dítě zdravé jako buk a teď ho každou chvíli něco skolí. Neobávejte se, je to naprosto normální. Děti si prostě mezi sebou nemoci předávají jako štafetu.
§  Proto je od některých rodičů nezodpovědné posílat nemocné dítě do školky.
vyšetření stetoskopem

Důležité je pečlivé doléčení

Nejčastější potíže, které jsou vyvolány infekcemi, jsou angína, spála a plané neštovice. Všechny tři nemoci potřebují karanténu, klid a hlavně doléčení.
–         Angínaje zánět hrtanu nebo krčních mandlí. Pozná se velice snadno úpornou bolestí v krku. Někdy i nateklým krkem. Inkubační doba je dva až čtyři dny. Je potřeba podávat kašovitou stravu, protože dítěti se velice špatně polyká. Je nutné navštívit lékaře, který rozhodne o další léčbě.
–         Spála – tuto nemoc doprovázejí vysoké horečky, které mohou dosáhnout i čtyřiceti stupňů. Dítě má zduřelé krční uzliny. Vyskytuje se i vyrážka v podbřišku, tříslech a někdy i na vnitřní straně stehen. Tato nemoc může být velice zákeřná. Proto neotálejte a s dítětem navštivte neodkladně lékaře. S největší pravděpodobností dostane Vaše dítě antibiotika. Je nutné naprosté vyléčení!
mix pilulek

–         Plané neštovice– jestliže přijde do školky nebo školy jedno dítě, které je napadené virem planých neštovic, může vedení vyhlásit prázdniny. S největší pravděpodobností je dostanou všechny děti. Podle lékařů je dobré neštovice prodělat v dětském věku. V dospělosti by mohl mít člověk komplikace. Neštovice rozpoznáte snadno. Na obličeji a později na ostatních částech těla, se objeví drobné puchýřky, které jsou svědivé. Doporučuje se léčba tekutým pudrem.

V čem je výhoda americké hypotéky

Když se řekne hypoteční úvěr, jistě máte alespoň rámcovou představu, co se za tímto názvem skrývá. Je to úvěr, za který musíte ručit nemovitým majetkem a peníze, které vám věřitelská instituce poskytne, můžete použít jen v souladu s předem stanoveným účelem čerpání úvěru. Tedy zpravidla na potřeby spojené s bydlením. Ať už se jedná o novou výstavbu, koupi bytu nebo domu či o jejich rekonstrukci.

logo

Hypoteční úvěry se poskytují na velmi vysoké částky, je možné je splácet i několik desítek let a pro klienty jsou nabízeny s nízkou úrokovou sazbou. Jaká je však americká hypotéka? Americká hypotéka si přidává ještě celou řadu výhod navíc. Klientům je nabízena proti zástavě nemovitosti a s velmi nízkým úrokem. Avšak peněžní prostředky mohou klienti využít zcela podle svého uvážení a svých potřeb. Není nutné dodržet žádný vymezený účel, k čemu se peněžní prostředky použijí. Klienti využívají nebankovní americké hypotéky nejen k pořízení bydlení, nebo k jeho rekonstrukci. Finance se dají využít i jako vhodný zdroj pro konsolidaci půjček, či dokonce pro rozjezd podnikatelského záměru.

U hypotečního úvěru jste vázáni dlouhou dobou splatnosti a velmi omezenými možnostmi, za kterých můžete úvěr splatit dříve. Americká hypotéka vám však umožní kdykoliv úvěr doplatit v plné výši a můžete i zasílat mimořádné splátky.
Každá žádost o úvěr je posuzována individuálně a snažíme se vždy najít nejlepší řešení pro naše klienty. Po vyplnění kontaktního formuláře vám rádi zpracujeme nezávaznou nabídku, která vám lépe představí, jak by vypadalo splácení úvěru ve vašem případě.

kreditní karta
 
Pokud vás trápí vysoké měsíční splátky nevýhodných úvěrů, je na čase to změnit a sjednat si nový, klientsky přívětivější úvěrový produkt. Nízká úroková sazba a dlouhá doba splácení jsou zárukou menších měsíčních výdajů.

Udělejte si radost, prodlouží vám život

Kdo z nás by v životě neměl svá přání? Takový člověk snad ani neexistuje. I když je pravda, že existuje mnoho lidí, kteří se doslova spokojí s málem. Nemají potřebu honit se za penězi, aby si za ně mohli koupit, co je napadne, protože mají pocit, že už mají z materiálního hlediska snad všechno, co potřebují. Ovšem mnohem více lidí žije na světě s pocitem, že jim stále něco uniká. Prostě stále něco potřebují. Ať už je to potřeba si odpočinout a vyrazit na nějakou velkou dovolenou anebo potřeba ulehčit si svou práci nějakým domácím spotřebičem či cestu do práce tím, že si pořídí automobil.

neúspěch

A tyto potřeby jsou o to naléhavější, čím více je oddalujeme, což bývá zapříčiněno hlavně tím, že na ně nemáme dostatek peněz. Mnoho lidí se dře v zaměstnání od rána až do večera, a stejně si nevydělá na víc než na zaplacení účtů za energie ve své domácnosti. A není proto divu, že s tím, jak potlačují své potřeby narůstá i jejich zklamání ze života. A to je velice nepříjemný stav, neboť žít v dlouhodobé nespokojenosti se prostě nedá, a nezřídka takové stavy končí nějakým osobním neštěstím. Jenže co s tím?

eura

Půjčte si rychle, splácejte pomalu

Ne každý totiž má na to, aby si mohl čas od času udělat radost koupí něčeho pěkného, po čem touží. A na klasickou půjčku v bance jen tak někdo nedosáhne. Ovšem to, co dřív bylo v takovém případě neřešitelné, je dnes možné vyřešit poměrně rychle. A tím řešením, které vás udělá ze dne na den šťastnými je americká nebankovní hypotéka. Je to skvělá možnost především pro ty, kdo nemají kde sehnat velkou sumu peněz najednou. Mohou si ji totiž oproti zástavě své nemovitosti půjčit, a mohou ji splácet postupně po malých částkách klidně i třicet let, což už je pro drtivou většinu lidí přijatelné. Takže pokud máte svůj vlastní byt, garáž anebo třeba chatu, tak nemáte nad čím váhat.

Jak zabavit děti a sebe na prázdninových cestách?

Také máte pocit, že děti začnou okamžitě s úderem posledního zvonění zlobit? Nevíte, co s dětmi dělat o prázdninách v momentě, kdy je nemůžete vypustit ven? Co kdybyste tedy s dětmi hráli hry, které zabaví a budou rozvíjet nejen děti, ale i vás? Možná vás tyto hry budou inspirovat nejen pro aktivity doma, ale také třeba jako aktivity vhodné na dlouhé cesty autem či vlakem. Pojďme si tedy udělat krátký seznam několika her, které vás a vaše děti mohou zabavit.

cestování

•    Slovní fotbal

Pravděpodobně jste už vy jako děti tuto hru hráli, ale s postupem věku a s přibývajícími povinnostmi jste na ni zapomněli. Tak tedy, hráčů může být jakékoli množství. Začíná se tak, že první hráč řekne slovo. Na poslední písmeno tohoto slova další hráč v pořadí říká další slovo a takto stále dokola. Slova se nesmí opakovat a mohou se užívat podstatná jména a jména. Úprava pravidel je samozřejmě možná, podle věku dětí. Tedy příklad: první hráč řekne slovo KOTRMELEC, další pak musí vymyslet slovo začínající písmenem C, tedy například CIBULE, následující hráč pak pokračuje slovem začínajícím na E. Pro děti určitě vhodná hra, protože si rozšiřují slovní zásobu a učí se nejen novým výrazům.

•    Myslím si

Další obdobně známou hrou, speciálně vhodnou pro děti menší, ale pobaví se i dospělí, je hra na hádání toho, co si myslíte. Vždy jeden hráč si myslí slovo, které nikomu neprozradí. Ostatní hráči kladou dotazy tak, aby odpověď byla vždy buď ano nebo ne.

•    Slova

Hra, která je vhodná také pro menší děti. Z abecedy se vybere jedno z písmen. Na toto písmenu musí začínat všechna slova, která se budou říkat. Soutěžící se budou střídat a postupně říkají všechna slova začínající na daná písmena, až jeden z hráčů nebude žádné existující slovo vědět. Postupně, jak ubývají slova, ubývají hráči a hráč, který zvítězí vybere opět písmenko, na které se budou slova vymýšlet.

děti

•    Skládání příběhu

Hra určená pro zabavení hlavně větších dětí a dospělých. Určí se pořadí hráčů, ve kterém budou slova říkat. Každý z hráčů pak říká slova, která musí zapadat do vět, které by měly vyprávět příběh. U této hry se opravdu pobaví hlavně děti ve věku od dvanácti let a dospělí. Tato hra je obzvlášť vhodná na dlouhé cesty, protože příběhy, které vznikají bývají vlivem skládání slov opravdu velmi vtipné.
 

Zabavte se tancem!

Možná se nepletu, když řeknu, že každý z nás potřebuje k životu pohyb a pravidelně nějaký ten pohyb opravdu praktikuje. Možná nejste nadšenci právě do intenzivního sportu, jako je například běh nebo cvičení ve fitness centru, ale přesto se rádi hýbáte a vyloženě pohyb potřebujte. Pak je tu pro vás skvělá varianta a tou je tanec. Může se zdát, že to není sport, ale pokud se zaměříte na tyto aktivity, zjistíte, že existuje spousta tanečních kurzů a kroužků nejen pro děti, ale i pro dospělé. Můžete tančit v páru, ale samozřejmě existují i varianty, kdy můžete začít chodit tančit sami a partnera si najít na místě. Výjimkou nejsou ani taneční skupiny pro dospělé ženy.

tanec

Cílem samozřejmě není, aby se z vás stali taneční mistři. Cílem těchto aktivit je pohyb. Zábavný a vhodný pro lidi, kteří jsou muzikální. Také příchod do kolektivu a seznámení se s lidmi, kteří mají podobný zájem je pro lidi zajímavý.
Tancem můžete získat sebevědomí, eleganci pohybu a v neposlední řadě v tanečních kurzech společenského tance, můžete získat nebo osvěžit pravidla slušného chování, které se v posledních letech ze světa vytrácí.
Víte, po které ruce máte mít při promenádě partnera? Znáte základní kroky valčíku? Umíte ženu požádat o tanec. Víte, jak se chovat a co dělat, když se vám potí ruce?

balet

Samozřejmě, že to můžete vědět, ale možná to nevíte a rádi si tyto informace zopakujete.

Pokud vás tanec nadchne, ať už společenský párový, sólový či skupinový, můžete se v jakémkoli věku účastnit soutěžích pro nadšence a užít si to, co jste v mládí nemohli či jste se ostýchali.

tango

Moderní doba nabízí opravdu neomezené možnosti. Můžete se naučit tančit u tyče, bez vyzývavého podtextu, můžete se naučit latinskoamerické tance, můžete se zdokonalovat ve standardních tancích, můžete se naučit základy baletu a také vás jistě rádi přivítají v hodinách salsy, bachaty či stepu.
Tak na co ještě čekáte?

Koníčky pro každého

Mnoho z nás pracuje opravdu hodně intenzivně a do svého zaměstnání či podnikání investuje hodně času a to dokonce i toho soukromého. Někdy však každý potřebuje vypnout. V této moderní době však většina lidí nakonec neví, co si s volným časem počít, a tak se uchyluje k tomu, že sleduje filmy na internetu či nějaká zajímavá videa. Málo kdo si dovolí volný čas opravdu užít, i přes to, že možnosti moderní doby jsou takřka neomezené!

šachy

Je samozřejmě pravdou, že po těžkém pracovním týdnu, kdy se od práce neodtrhneme, nemáme ještě chuť číst opravdu kvalitní a náročnou četbu či se dokonce věnovat studiu. Pojďme si ale otevřeně říci, že smysluplně strávený volný čas nemusí přinášet hned přímo vzdělání. Můžeme si najít koníček, který nám pomůže s relaxací a zároveň si nevědomě budeme rozvíjet nějaké dobré schopnosti či vlastnosti.

Volnočasových aktivit existuje opravdu velké množství, pojďme se tedy společně na některé podívat. Třeba i vás inspirujeme k tomu, že namísto sledování dalšího filmu, vyrazíte za nějakou podobnou aktivitou nebo se začnete zajímat zase o nové informace ohledně vyhlídnuté budoucí aktivity.
Vybrané aktivity nejsou dvakrát finančně nákladné a může se jim věnovat opravdu každý, kdo jen trochu chce.

gril

1.  Vaření a grilování
2.  Šachy
3.  Sbírky
4.  Modelářství
5.  Bojová umění
6.  Kolo
7.  Šipky
8.  Kulečník

kulečník

Může se zdát na první pohled, že přece je jasné, že toto všechno můžete dělat, ale že to není přímo pro vás nebo, že vám to nepřijde jako koníček. Nicméně, pojďme si říct, že něco tak dobrého, jako skvěle ogrilovaný flák masa, stojí za to. Tedy určitě je fajn se ponořit do studia toho, kterak maso správně připravit, a které je právě pro grilování vhodné. A už se začínáte zajímat hlouběji o danou problematiku. Nejen, že si rozšiřujete obzory, ale také získáte nové téma pro konverzaci s přáteli a samozřejmě, když je odměnou dobré jídlo, je to hodně zajímavé. A takto můžeme uvažovat o každém z uvedených koníčků.

Držte se správného postupu

Jestliže od svého známého uslyšíte, že je něco vážně dobré a kvalitní, začnete se o to víc zajímat. Začnete si zjišťovat, zda to něco by se mohlo hodit i Vám. To je normální lidská zvídavost a přirozený povahový rys člověka něco vlastnit. Zvláště, když už to vlastní i Váš známý.

evoluce

V případě podnikatelů můžeme být konkrétnější.
Denně každý podnikatel řeší zakázky pro svou firmu. Jeho výroba nesmí stát, jinak by svým zaměstnancům nemohl zaplatit řádnou mzdu, ale také něco navíc, když se obchody hýbou.
Jste-li podnikatel a dozvěděl jste se o serveru, který zprostředkovává vazby mezi zadavateli a dodavateli, určitě Vám epoptávka recenze bude jen ku prospěchu.
Nač platit za něco, o čem nic nevíte. Určitě nemáte peníze na vyhazování, a proto je zcela přirozené, že se budete zajímat o to, zda se Vám registrace do databáze poptávajících, ale i dodavatelů může vyplatit.
Zůstaňte u takového postupu, než registraci provedete. Je to velmi rozumné.

Informace dostanete zdarma

hodnocení
V dnešním světě se traduje, že informace jsou drahé. V našem případě se není čeho obávat. Informace o tom, jak si stojí zavedená, nebo začínající firma, máte k dispozici zcela zdarma.
Cožpak Vaše firma nemá na firemních stránkách zavedené diskuzní vlákno, které se týká Vašich produktů? Nebo Vašeho přístupu k zákazníkům?
Ale vraťme se k serveru, který nyní řešíte Vy.
Podívejte se na epoptávku recenzi, která zahrnuje posouzení společnosti, vlastními zákazníky.

laptop
Co od takové společnosti očekáváte Vy v recenzi sebe sama?
·         Počet kladně vyřízených zakázek.
·         Má server i záporná hodnocení?
·         Jak rychle pracuje na zakázkách?
·         Jak složité je zadání zakázky?
Pokud budete mít jasno, nechte si operátorem vysvětlit i zbytek, který se v hodnocení uživateli neobjevuje. Teprve potom nadejde ona rozhodná chvíle, kdy rozšíříte řady spokojených uživatelů.